• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

КОКИНО НЕРО - HOTEL HLIDI (40)

 

 

 

КОКИНО НЕРО е туристичко место со богата флора и фауна, како и специфична клима која е резултат на близаната на планинините и морето. Кокино Неро се наоѓа во областа Тесалија ,недалеку од клисурата Темби, во подножјето на планината Оса на околу 140км од Солун и 70км од Паралија. Името Кокино Неро ( Црвена Вода) го добива по термалните извори кои се наоѓаат во самото место убаво уредени,водата е полна со минерални соли кои на водата и даваат црвенкаст тон, а и лековити својства. Ова е место за убав мирен одмор, преферираат природни сенки и неурбани плажи. Самото шеталиште има неколку таверни/локални ресторани,продавници, пекари. Во непосредна близина на 2км се наоѓаат и две убави плажи, Platia Ammos и Кoutsoupia.


Хотел Хлиди се наоѓа на сама плажа. располага со 1/2, 1/3 и 1/4 соби. Секоја соба е со сопствена бања, клима уред (вклучен во цена), ТВ, фрижидер, тераса. Исхраната е на база полу пансион ( појадок и вечера) и е во склоп на објектот. Големиот двор, зеленилото, мирното тиркизно море кое е на само неколку чекори од хотелот се гаранција за вистински одмор.

 

Период  Бр.на ноќи  Х.Хлиди
30.05 – 06.06 7*  180
06.06 – 13.06 7*  190
13.06 – 20.06  7*  200
20.06 –  27.06 7* 210
27.06 –  04.07  7*  220
04.07 – 11.07 7*  230
11.07 – 18.07 7*  230
18.07 – 25.07 7*  240
25.07 – 01.08 7*  240
01.08 – 08.08 7* 250
08.08 – 15.08 7* 250
15.08 – 22.08 7* 240
22.08 – 29.08 7* 230
29.08 – 05.09 7* 220
05.09 – 12.09 7* 210
12.09 – 19.09 7* 200

 

Цените се изразени во евра и се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (7 пoлупансиони со вклучен превоз).

Прво дете   до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот.

Второ  дете до 12 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 35 евра/не користи кревет).

Попустот важи за сместување со две возрасни лица  во трокреветна соба

Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст

Дете до  5 год. кое не користи кревет и храна– ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра )

Ако користи храна за истата се доплаќа 50евра. 

За патување со сопствен превоз се намалува 15евра.

Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.

Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место.

За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%

Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.

Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата

Сместувањето во собите е во 14:00 (по локално време);

Напуштање на собите е во 09:00 (по локално време);

Секоја направена штета се плаќа на лице место;

За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;

Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;

Задолжително патничко осигурување.

Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.