• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел LE PALAZZINE RESORT 4* (15)

www.lepalazzinehotel.com

 

Хотелот “La palazzine Resort” е оддалечен 3км. од центарот на Валона, само 50 м. од морето, односно 2 минути пешачење до плажа. Близината до најголемите туристички атракции и приватна плажа го прават едно од најдобрите одморалишта во Албанија.

“La palazzine Resort” има 28 соби (двокреветни, трокреветни и апартмани) од кои повеќето имаат тераса со поглед на море.

Собите се опремени со: клима уред, мал фрижидер, ТВ со сателитски канали...

Хотелот во својата содржина нуди: ресторан со прекрасен поглед кон море, Wi-Fi во целиот објект (бесплатно), паркче за деца, рецепција, паркинг (бесплатен), базен...

Хотелот нуди и услуги за изнајмување на велосипеди и автомобили.

 

Тип на соба

16.04-30.06

01.07-15.09

16.09-30.09

Стандард

Двокреветна соба

50

61

Стандард

Трокреветна соба

64

77

Стандард

Фамилијарна соба

75

94

Супериор

двокреветна соба

61

77

Супериор

плус

72

88

Супериор

трокреветна соба

72

94

Супериор

фамилијарна соба

86

110

Јуниор

Суит

88

137

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Деца до 4 години Бесплатно

-Деца од 4-12 години, во соба со две возрасни лица, плаќаат половина цена

-Доплата за полу пансион со вклучено еден пијалок: 13 евра во ниска сезона, 16 евра во висока сезона, по лице на ден

-Патничкотоосигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).