VILA TZOULI 1 (15, 93)

Куќа “Tzouli 1” се наоѓа на одлична местоположба, на само 80 метри од прекрасната песочна плажа. Капацитетите се над медицинската ординација IATPEIO, спроти caffe bar ‘Public’. Целата вила располага со вкупно 6 сместувачки единици (од кои 5 капацитети се во нашата понуда ).

Апартманите и студијата се опремени со постар, но пристоен мебел, сопствени тоалети, целосно опремени големи кујни, маси и столови на секоја тераса како и во секоја кујна внатре. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Веднаш до вилата има паркинг (не е сопствен).Дуплексот број 1 и апартманот број 2 се на прв кат над ординацијата со големи тераси, а студијата број 4, 5 и 6 се едно до друго на високо приземје зад ординацијата со сопствен уреден и заграден заеднички двор со маси, столови и чадори за сонце за секое студио посебно.


 

1. Вонсезонски цени


Термин

Ноќевања

 

Студио

(бр. 4, 5 и 6)

задолжително плаќаат 2 лица

1/5 дуплекс апартман (бр.1)

задолжително плаќаат 4 лица

1/5 апартман

(бр.3) задолжително плаќаат 3 лица

 

1/5 апартман

(бр.2) задолжително плаќаат 3лица

26/05-02/06

7

89

69

79

89

02/06-09/06

7

109

79

89

99

09/06-16/06

7

139

109

119

129

16/06-23/06

7

169

129

149

159

23/06-30/06

7

179

139

159

169

* цена по лице со вклучен превоз2. Сезонски цени


Термин

Ноќевања

 

Студио

(бр. 4,5 и 6)

1/5 апартман (бр. 3)

1/5 апартман (бр. 2)

1/5 дуплекс

апартман (бр. 1)

30/06-07/07

7

409

479

529

599

07/07-14/07

7

429

499

569

649

14/07-21/07

7

449

539

599

689

21/07-28/07

7

449

539

599

689

28/07-04/08

7

449

539

599

689

04/08-11/08

7

449

539

599

689

11/08-18/08

7

449

539

599

689

18/08-25/08

7

449

539

599

689

25/08-01/09

7

439

519

579

669

  * цена за наем на дуплекс апартман, апартман или студио3. Вонсезонскицени

Термин

Ноќевања

 

Студио

(бр. 4,5 и 6)

задолжително плаќаат 2 лица

1/5 дуплекс апартман (бр.1)

задолжително плаќаат 4 лица

1/5 апартман

(бр.3) задолжително плаќаат 3 лица

1/5апартман

(бр.2) задолжително плаќаат 3 лица

01/09-08/09

7

179

129

139

149

08/09-15/09

7

139

109

119

129

15/09-22/09

7

119

89

99

109

22/09-29/09

7

89

69

79

89

* цена по лице со вклучен превоз

 

 

 

 

Напомени и услови:

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ.
 • Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, а плаќа само превоз доколку користи;
 • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 2 лица | 3-то, 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;

·         ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА апартман и студио ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, а превозот се доплаќа:

·         За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)

·         За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра),еден правец 2.170  мкд. (35 евра)

·         Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 

 • Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години в окревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска против вредност (1евро = 62 мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патнитеи справи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. “ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата. 

Опис на собите:

 • Дуплекс апартман број 1 (1/5) – простран дуплекс апартман со 1 стандарден + француски кревет во една спална соба, 1+1 стандардни единечни кревети (споени) во друга спална соба и посебна дневна соба со целосно опремена кујна и фотеља. Има 2 тераси: една голема споена со дневна едната спална соба и друга помала од другата спална соба. Терасите имаат поглед на улица со лимитиран поглед море.
 • Апартман број 2 (1/5) –  1+1 стандардни единечни кревети (споени) во спална и 1 стандарден + софа на извлекување (со големина на француски кревет) во дневна соба споена со кујна. Од двете простории се излегува на заедничка голема тераса  со поглед на улица.
 • Апарман број 3 (1/5) – 1+1 стандардни единечни кревети (споени) во спална и 1 стандарден + софа на извлекување (со големина на француски лежај) во дневна соба споена со кујна. Сопствен тоалет со туш. Од двете простории се излегува на заедничка голема тераса која е со поглед позади во дворот.
 • 1/2 + 1 студио број 4 – 1+1 единечни стандардни кревети (споени) и дополнително легло. Студиото има мала кујна со сите потребни елементи, како и тоалет со туш. Има уреден и заграден заеднички двор со другите студија, со своја маса, столови и чадор за сонце. 
 • 1/3 + 1 студио број 5 – брачен кревет и кревети на спрат. Студиото има мала кујна со сите потребни елементи, како и тоалет со туш. Има уреден и заграден заеднички двор со другите студија, со своја маса, столови и чадор за сонце. 
 • 1/3 + 1 студио број 6 – брачен кревет, стандарден кревет и кревет на извлекување. Студиото има мала кујна со сите потребни елементи, како и тоалет со туш. Има уреден и заграден заеднички двор со другите студија, со своја маса, столови и чадор за сонце.

 

Локација

40.399320, 23.880139