• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

MARIA ANTOANETA 3* (35)

 

Локација: хотелот е на 300 метри од главната гондола и оклу 800  метри од ценатрот  на Банско.
Капацитет: 
хотелот е изграден во 2011 година и се состои од 5 згради кои се поврзани,  има 200 соби, двокреветни стандардни соби, студија, јуниор Суит, апартмани со 11 и 2  спални. Фамилијарни апартмани
Хотелски содржини: 
рецепција, сеф на рецепција со доплата, менувачница, лоби бар,  WI-FI бесплатно во лоби барот, ски гардерова, главен ресторант, А`la Carte retorant,  отворен паркинг соо ограничен број на места,  базен, сауна, масажа, СПА центар.
Опременост на собите:
 сателитска со TV, телефон, фен, купатило со туш кабина

www.maria-antoaneta.com


Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 10.10.2019 | 15% за резервација и уплата до 10.11.2019

10 % за резервација и уплата до 10.12.2019

 

 


Доплата за ПОЛУПАНСИОН – За возрасен: 6 eвра на ден по лице; За деца  2-11.99 години 3 евра на ден 

Минимален престој : 27.12-11.01.2020 – 3 ноќевања

Во цената е вклучено :

транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.


Дополнителни услови : 

Деца до 1.99 год. – бесплатно

Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – плаќа целосна сума

Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 60€, дете од 2-11.99 год.- 30 €

Доплата за подземен паркинг – 10€ на ден (се плаќа на рецепција)

Доплата за бебешко креветче – 5€ на ден (се плаќа на рецепција)

 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден