• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ATANASIUS (74)

Вила Атанасиус се наоѓа во Ипсос на островот Крф на 300м од одалеченост од главната плажа. Вилата располага со едноспални апартмани за две лица и дуплекс апартмани за четири лица. Апартманите имаат оделна кујна, купатило+ wc и балкон. Просториите немаат ТВ. Сите простории поседуваат wi-fi мрежа. Дел од дуплекс апартманите располагаат со два тоалети и два балкони. Во непосредна близина на вилата се наоѓаат маркети и ресторани. Битно е да се потенцира дека не во секоја кујна има рерна, во некои има само решо и дека одредени апартмани имаат поглед кон планината, а на некои кон улица. Апартманите не располагаат со клима.

Што е вклучено во цената
7 ноќевања – 8 дена на Ипсос, Крф
Автобуски превоз на релација Скопје – Крф – Скопје
туристички пратител за време на патувањето и престојот на Ипсос

Попусти за деца:

Дете од 0 до 3,99 години не плаќа за сместувањето и спие во кревет со еден од возрасните
Дете од 4 до 11,99 години кое користи сопствен лежај има 50% попуст (се однесува само на еден кревет во студиото)
Дете од 4 до 11,99 години кое го дели креветот со возрасен го плаќа само превозот 55 евра
Две деца од 2 до 12 години кои делат кревет имаат попуст од 50%
Цените во табелата се изразени по лице за 7 ноќевања,Доколку сакате да споите термин а термините се означени со ПРОМО, не се одбива за превоз на вториот термин без разлика дали користите превоз,
За сингл соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет,
Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата,
Седиштата се нумерирани и секој патник седи според бројот на уплата, доколку сакате да селектирате седиште истото се доплаќа 15 евра од седиште.
За сопствен превоз се одземаат 10 евра од цената на понудата.

Што не е вклучено во цената

НАПОМЕНА: Патниците коишто патуваат со организиран превоз задолжително треба да доплатат за билет за траект на релација Игуменица- Крф- Игуменица кој изнесува 15 евра по лице!

Билетот е за во два правци.

Билет за траект на релација Игуменица- Остров Крф- Игуменица (Задолжителна доплата од 15 евра по лице) за во два правци.
Патничко осигурување (без франшиза) (ЗАДОЛЖИТЕЛНО, се прави во агенцијата)
Факултативните излетиКористење на клима (не е задолжително) 5 евра од ден, се плаќа на лице место при пристигнувањето
Доплата за туристичка такса, 3.5 евра од студио или апартман за 7 ноќи ( задолжително )

Важно
CHECK IN: ОД 14:00 ДО 16:00
CHECK OUT: ОД 07:00 ДО 09:00
Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm
Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.

Ваучерите за рана резервација се користат исклучиво од лицата кои имаат склучено договор за патување со нашата агенција.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.