HOTEL PILALIDIS 3* (14)

Сместувањето е од тип - мазонет на два спрата

 

Хотел "Pilalidis" се наоѓа на 150m од плажа и околу 300m од центарот на Пефкохори под главниот пат во крајниот дел на Пефкохори.

Хотелски соджини: Се состои од главна зграда во која се наоѓа Рецепција со Lobby bar и Ресторан, голем хол со фотељи каде гостите си го остваат багажот на денот на сместување и заминување со бесплатен Wi-Fi интернет. Неколку вили од кои секоја oд по 4 до 6 студија на приземје и 1-ви кат, опкружени со преубаво уредениот, огромен двор со многу зеленило, палми, трева, голем и мал (детски) базен, со лежалки, бар за пијалоци покрај базенот, игачки за деца.. Идеално место за одмор и релаксација. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа пекара, маркет и ресторани за брза храна.
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети кои се во сопствен закуп на Медитеран се од типот апартман - мазонет (на I-ви кат веднаш до рецепцијата со поглед кон базенот). Распоред на мазонетите: На долниот кат е комплетно опремена мини кујна со фрижидер од средна големина, кревет на спуштање каде може да спијат  две деца или две возрасни лица, маса со четири столици, на вториот кат со внатрешни скали има брачен кревет, гардеробер,  клима, купатило, TV, гардеробер, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина.. Гостите со сопствени возила имаат можност за паркинг околу хотелот. Ви посакуваме пријатен престој.

 

 EARLY BOOKING 2024 

 5% попуст за уплата до 01.04.2024

"Pilalidis" 3*
Пефкохори
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
27 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21
бр. ноќи  5 7 7 7
7
7 7  7
7
7
7
7
7 7 7 7 7 6
2+2 мазонет 265 385 445 505 575 645  725 835 835 835 835 835 775 705 625 525 405 325
опис на ценовникот  цени за наем на апартман - мазонет


НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени за наем на цел апартман-мазонет без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Максимално сместување
        - во 2+2 мазонет - 2 возрасни и 2 деца или  4 возрасни.
 • -  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време).
 • -  Превоз од: Куманово / Штип / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија.
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 10m од хотелот на булеварот.
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН на рецепција и покрај базенот.
 • -  Клима - бесплатна и се наоѓа над скалите помеѓу прв и втор кат.
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;
 • -  Доплата за туристичка такса - 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција);
 • -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
Автобуски превоз ПЕФКОХОРИ, според термини од табелата  Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Пефкохори (345km)
 Куманово  (бензинска Макпетрол - автопат)    04:15h 

 Скопје - Солун - Неа Модања - Калитеа -
 Полихроно -  Ханиоти - Пефкохори
 
 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (2.30€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред Стадионот)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)   05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол на автопат)  06:10h
 Г.П. Богородица  (бензинска, Oкта / Богородица)  07:00h
 Поаѓање од Пефкохори:  14:00 по МК време / 15:00 по ГР време (на 10m од хотелот)