• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Yanakiev 4*

 

Хотел Јанакиев е сосема нов, модерен хотел со 4 ѕвездички, идеално лоциран во центарот на Боровец, право на ски патеките.

 

Нуди пријатна и пријателска услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја.


Хотелот располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен поглед или на планина или на центарот на градот.

Покрај тоа, Јанакиев располага со широк спектар на објекти, како што модерен ски-центар, базен со совршен поглед на скијачки патеки, спа центар со доплата и многу повеќе.

Далечина од центарот: 50 m   Жичара: 20 m

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-10% за уплати до 31.10.2019

* Цените се со вкалкулиран попуст


РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020


 

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


Во цената е вклучено:
- Користење на базен, паркинг, интернет и детско катче.

Во цената НЕ е вклучено :
- Туристичка такса за престој  1€ од ден за возрасен и за деца ( 2-12г.) .
- Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 85€ / возрасен, 45€/ дете ( 2-13 г.)
- Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 50€ / возрсен , 30 € / дете ( 2-13 г)
- Доплата за поглед на ски терените 4,5 € возрасни и деца од ден

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -10% за уплати до 31.10.2019

Минимум престој 4 ноќевања 
Максимален број на лица: DBL 2+1, APP 1 2+2


Легенда:

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено