Малдиви со лет од Скопје (13)

 Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.

 

Цени


19-26.04.2023 (7ноќи)
Хотел Услуга Тип на соба Цена
KUREDU ISLAND RESORT 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.255 €
SUN ISLAND RESORT & SPA 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.070 €
Bandos Island 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.064 €

14-21.05.2023 (7 ноќи)
Хотел Услуга Тип на соба Цена
KUREDU ISLAND RESORT 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.930 €
SUN ISLAND RESORT & SPA 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.125 €
Bandos Island 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.010 €

Напомени

Детали од лет - Март 
TK1006  21MAR  SKPIST  2045 0010+1

TK 732  22MAR  ISTMLE 0430 1420 
TK 731  29MAR  MLEIST  2250 0510+1
TK1003  30MAR ISTSKP 0725 0750

Детали од лет - Април
TK1006 18APR  SKPIST  2015 2245  
TK 732  19APR  ISTMLE  0430 1430 
TK 731  26APR  MLEIST   2250 0510+1
TK1003  27APR  ISTSKP    0725 0750  

Детали од лет - Мај
TK1006 13MAY  SKPIST  2015 2245 
TK 730  14MAY  ISTMLE 0155 1200
TK 731  21MAY  MLEIST  2250 0510+1
TK1003  22MAY ISTSKP    0725 0750


Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање .


Во цената е вклучено:

  • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
  • Аеродромски такси;
  • 7 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга
  • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;

Цената не вклучува:

  • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
  • Задолжителен пополнување на PLF форма за влез и излез од Малдиви
  • Факултативни тури
  • Други индивидуални трошоци
  • Патничко осигурување
  • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО ,

Услови:

• При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање. 
• Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
• Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
• За ова патување не се потребни медицински имунизации
• Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
• Задолжително патничко осигурување