• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Vila Sylvia-10 noki / sopstven prevoz (100 )

Локација: Вила Sylvia се наоѓа на 350 метри од плажата Валтос, сместена во оаза на мир полна со зеленило и маслинови градини. На непосредна близина се наоѓа и еден од најпознатите барови на плажа, Tango Beach Bar и супермаркет. Потребни се околу 20 минути пешачење до центарот на Парга, оддалечен 1,5 километар.

Содржина на вилата: Во пространиот двор има простор за скара, туш, мини кошаркарски терен, игралиште и паркинг. Нудиме трокреветни студија и трокреветни студија со дополнителен (метален) кревет, погодни за четири возрасни лица. За гостите кои сакаат релаксирачки мир и тишина, Вила Sylvia ќе им го овозможи тоа.

Содржина на собите: Студијата се опремени со тоалет, чајна кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, прибор без тави) за приготвување лесни оброци, фен, комарници, сеф (се доплаќа 1 евро на ден), LCD телевизор, WiFi и клима со уред кој се наплаќа 6 € на ден. Постелнината и пешкирите се менуваат на 4 дена, додека чистењето е на денот на смената. Од терасата на студијата сместени на првиот кат се гледа заносен поглед на плажата Валтос.

 

Cena je izražena samo u evrima, jer je dinarski deo aranžmana ukinut
Vila Tip 22.05 1.06 11.06 21.06 1.07 11.07 21.07 31.07 10.08 20.08 30.08 9.09 19.09
Vila

Sylvia

Valtos beach

TV, AC

1/2 Std 85* 120* 155* 375 465 555 610 610 610 540 180* 165* 100*
1/3 Std
75*
100*
125*
385
475
565
620
620
620
550
150*
130*
90*1/3+1 Std
70*
95*
115*
445
555
635
695
695
695
615
130*
115*
80*


Upotreba klime 6€ dnevno 6€ dnevno 6€ dnevno 6€ dnevno 6€ dnevno 6€ dnevno 6€ dnevno 6€ dnevno 6€ dnevno 6€ dnevno 6€ dnevno 6€ dnevno 6€ dnevno
Легенда
  • 1/2 Std – Dvokrevetni studio;
  • 1/3 Std – Trokrevetni studio;
  • 1/4 Std – Četvorokrevetni studio.
задолжителна доплата на име “stay over“  данок за престој од 0,5 евра на ден по соба, плаќањето се врши на лице место , програма за ненаведени услуги, индивидуални и други трошоци на патниците.

-Во студијата или апартманите првиот ден влезот е во 15:30 часот (по локално време), а последниот ден студијата и апартманите се напуштаат до 09:00 часот (по локално време). Патниците влегуваат во исчистени и подготвени сместувачки капацитети, но за време на престојот се должни да се грижат за нивната хигиена. Сите апартмани и студија имаат основен кујнски прибор и опрема, но не и тоалетна хартија и средства за хигиена. Не е можно да се избере кат, поглед или број на соба, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

-Во случај на недоволен број на пријавени патници, агенцијата го задржува правото да откаже или организира одредени поаѓања во соработка со друга агенција. Минималниот број на патници за организација на аранжманот е 30. Во случај на откажување, минималниот рок е 15 дена пред почетокот на аранжманот.

-Организаторот го задржува правото да ги продаде своите слободни капацитети преку понудите LAST MINUTE по цени кои се различни од оние во ценовникот. Странките кои го платиле аранжманот по цените објавени во овој ценовник немаат право да бараат надомест за разликата во цената.