Саранда е град во Jужна Албанија, сместен покрај брегот на Јонското Море. Претставува еден од најважните туристички центри, исполнет е со голем број кафулиња, ресторани, продавнички, сувенирници.

Вила Алвин е лоцирана во Саранда, на само неколку чекори од главната градската плажа тука и на 20 мин пешачење до градското шеталиште. Во вилата има бесплатен интернет и сопствен бесплатен паркинг.
Вилата располага со студија опремени со: целосно средена кујна, ТВ, посебно купатило и балкон со поглед на море, планина или пак со поглед кон градот. Во вилата се дозволени миленичиња.

КООРДИНАТИ: 39.87187319984633, 19.992295639681718