• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

БАЊА (Hot Springs 4*)

Хотелот е лоциран во местото Бања, во близина на Банско, Бугарија.
Хотелот нуди сместување во 138 соби и апартмани, во пријатна атмосфера. (најмалите се 25 м2.) Сите простории се со модерен и функционален ентериер, со пространа тераса и поглед кон паркот или шумата...
Собите се опремени со: телевизија, телефон, Wi-FI интернет, сеф, мини бар, бања со када или туш кабина, фен, папучи, крпи и бањарки.

Хотелски соджини: СПА центар со топла минерална вода која извира со температура од околу 56°C, базени – надворешни и внатрешни, сауни, парна бања, контрастни тушеви, џакузи, амам, солена соба, финска сауна (80°C и 90 °C), био сауна 65°C, ледена фонтана, тепидариум, лакониум...

 

 

 

Цените се дадени по лице на услуга ноќевање со појадок и вечера
Цените се изразени во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд


Доплати:
- Дете 0-5.99 год. заеднички кревет со родители - Бесплатно
- Дете 0-5.99 год. на дополнително легло - Бесплатно
- Дете 6 - 11.99 год на заеднички кревет - 25% од цената по лице
- 1 дете 6 - 11.99 год. на дополнителен кревет - 28 €
- 2 дете 6 – 11 год. на дополнителен кревет - 19 €
- 1 возр. / дете 12+ год на дополнителен кревет - 37 €
-  возр. / дете 12+ год на дополнителен кревет - 28 €

Максимум лица за сместување:
- DBL COMFORT ROOM 2+1
- DBL EXECUTIVЕ ROOM 2+1
- ALPINE STUDIO 2+2
- JUNIOR SUIT 2+2
- ALPINE APARTMENT 2+3
- THREE BEDROOM VILLA 6+3


Двокреветна комфорт соба: минимум 2 возрасни / максимум 2 возрасни
Двокреветна Екзекутив соба: минимум  2 возрасни / максимум 3 возрасни
Алпин студио: минимум  2 возрасни / максимум  3 возрасни + 1 дете
Јуниор Суит: минимум  2 возрасни / максимум 4 возрасни
Алпин апартман: минимум 2 возрасни / максимум 4 возрасни + 1 дете


Пакети и попусти
- За престој од 5 или повеќе ноќевања, патникот добива -15% попуст на целиот престој
- За престој од 3 или 4 ноќевања, патникот добива -10% попуст на целиот престој

*Пакетите не се валидни за време на национални празници и распусти
* Пакетите не се комбинираат со други специјални понуди.