• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

Виена - 2НП (23)

Сигурна реализација


Tермин: 07  Декември

1 ден  07.12.2022 Скопје – Виена

Состанок со групата на паркингот пред спортски центар „Борис Трајковски“ во 14.00 ч. и поаѓање за Виена . Ноќно патување преку Србија и Унгарија со попатни паузи за одмор и други царински формалности.

 

2 ден 08.12.2022 Шопинг центар Parndorf - Виена

Во претпладневните часови се упатуваме кон еден од најголемите аутлет шопинг центри Designer Outlet Parndorf. Слободно време за шопинг... По пристигнување во Виена  почнуваме со панорамски разглед на градот со локален водич: плоштадот Рингштрасе, Операта, Парламентот, општината Ратхаус, Музејот на модерна уметност, градската палата, Универзитетот, палатата Белведере, Катедралата Св. Стефан, Зимскиот дворец Хофбург... Сместување во хотел. Слободно попладне за одмор. Слободно време за индивидуални прошетки. Ноќевање. 

 

3 ден  09.12.2022 Шенбрун

Појадок. После појадокот трансфер со автобус до дворецот „Шенбрун“ (факултативна посета) со локален водич – (дворецот Шенбрун е познатата летна Хабзбуршка резиденција, кој е изграден 1.700 г. Палатата и паркот кој го опкружуваат говорат за животот на многу познати личности меѓу кои: Марија Антоанета, Моцарт, Наполеон и кралот Франц Јосиф) или слободно време за индивидуална прошетка низ Виена. Вечерта можност за посета на традиционален австриски ресторан Грицлинг или посета на некоја од локалните пивници (индивидуално). Ноќевање. 

 

4 ден  10.12.2022 Виена - Скопје

Појадок. После појадокот напуштање на хотелот иможност за факултативна посета на Дунавската Кула (со 252м. претставува највисоката градба во Австрија од каде се пружа прекрасен поглед од 360о на градот). Се враќаме во центарот на Виена... слободно време за индивидуални прошетки и активности. Во попладневните часови, поаѓање кон Скопје со попатни паузи за одмор и царински формалности.

 

5 ден  11.12.2022 Скопје

Пристигнување во Скопје во предпладневните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 149 €/ 9.240 ден.

 

Во цената на аранжманот е вклу 

 • Превоз со високотуристички автобу
 • Сместување во хотел со 3* во Виена (околина) на база на 2 НП (нокевање/појадок)
 • Посета на шопинг центар Парндорф 
 • Професионален туристички придружник
 • Организација и реализација на програмата

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Разглед на Виена со локален водич - 15€
 • Влезница за дворецот Шенбрун (превоз + влезница + локален водич) – 45€
 • Дунавска Кула (превоз + влезница) – 25€
 • Задолжително патничко осигурување –175 ден
 • Доплата за еднокреветна соба – 2.400 ден
 • Доплата за избор на седиште во автобус - 10 евра

 

НАПОМЕНА:

 • За реализација на програмата потребни се минимум 40 лица
 • Плаќање во денарска противвредност 1 евро = 62 денари
 • Агенцијата го задржува правото да го откаже патувањето 5 дена пред денот на поаѓање,во случај на недоволен бој на патници.
 • Пасошот треба да биде со важност мин. 3 месеци од денот на ваќањето.
 • Сместувањето во автобусот е според датумот на уплатата.
 • Агенцијата го задржува правото за промена на термините за излетите