МАВРИЦИУС

(13)

МАЈ 2023 ИНДИВИДУАЛЕН ПРОГРАМ


Лоциран во Индискиот Океан во јужната планетарна хемисфера, близу Мадагаскар, Маврициус е едно од оние места кои фасцинираат, таму каде што се мешаат минатото и сегашноста … таму каде што се воодушевувачки природните глетки и архитектонски знаменитости … таму, каде што плажите се бескрајни … каде што тиркизната вода нежно ги мие белите песочни брегови… се вовлекуваат под кожа и ќе ве натераат да се чувствувате магично. 

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање.


Хотел

Услуга

Тип на соба

Цена

06-13.03.2023 (7 ноќи)

17-24.04.2023 (7 ноќи)

11-18.05.2023 (7ноќи)

Villas Caroline 3*

Полупансион

Цена по лице во двокреветна соба

1.845 €

1.780 €

1.740 €

TAMARINA GOLF & SPA BOUTIQUE HOTEL 4*

Полупансион

Цена по лице во двокреветна соба

2.345 €

1.955 €

1.955 €

SOFITEL MAURITIUS L'IMPÉRIAL RESORT & SPA 5*

Полупансион

Цена по лице во двокреветна соба

2.744 €

2.399 €

2.278 €

ПОАЃАЊЕ ВО МАРТ
TK1006 05MAR  SKPIST   2045 0010+1
TK 176  06MAR  ISTMRU 0220 1315  
TK 177  13MAR  MRUIST 2055 0600+1
TK1003  14MAR  ISTSKP  0825 0755

ПОАЃАЊЕ ВО АПРИЛ

TK1006 16APR SKPIST 2015 2245 
TK 176  17APR  ISTMRU  0150 1235 
TK 177  24APR  MRUIST 2005 0500+1
TK1003  25APR ISTSKP  0725 0750

 ПОАЃАЊЕ ВО МАЈ
TK1006 10MAY  SKPIST   2015 2245  
TK 176  11MAY  ISTMRU 0150 1235  
TK 177  18MAY  MRUIST  2005 0500+1
TK1003  19MAY  ISTSKP  0725 0750

 

Во цената е вклучено:

  • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Маврициус-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
  • Аеродромски такси;
  • 7 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга ПОЛУПАНСИОН
  • Трансфер аеродром – хотел – аеродром 
  • Реализација и асистенција

 

Цената не вклучува:

  • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
  • Факултативни тури
  • Други индивидуални трошоци
  • Патничко осигурување
  • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО.

Услови:

• При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
• Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
• Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
• За ова патување не се потребни медицински имунизации
• Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
• Задолжително патничко осигурување