• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA POSEIDON (54)

 

Вилата  Посеидон  е лоцирана на 300 метри надморска височина во преубавото селце Афитос, Халкидики од каде што има преубав поглед на синиот залив Торонеос и преубавиот  полуостров Ситонија.

Сите студија и апартмани се со поглед кон море.  Вилата Посеидон е лоцира во близина на плажата „Moudounou “ која се наоѓа на само 400 метри.

Низ ова преубаво селце може да сретнеме преубави куќи од камен кои даваат преубава и различна слика на гостите кои пешачат по тесните улички од калдрма. Вилата Посејдон е оддалечена на само 300 метри од центарот на Афитос и располага со комплетно опремени студија и апартмани.

Студијата располагаат со комплетно опремена кујна, клима уред  вклучен во цената, фрижидер, ЛЕД телевизор , бесплатно Wi-fi  во собите и во градината. Студија се опремени со елегантен декор и кој на посетителите им овозможуваат пријатен одмор. Студијата 1/2 располагаат со еден брачен кревет или два единечни кревети. Студијата 1/3 располагаат со брачен кревет плус еден единечен  кревет. Апартманите 1/4 располагаат со една одвоена спална соба со брачен кревет и кујна комплетно опремена како погоре наведено во студијата, со два единечни кревети.

Вилата Посеидон има преубава градина во која има BBQ за користење на гостите, приватен паркинг и се наоѓа на само 2,5 километри оддалеченост  од Калитеа.

 

 

ФЛЕКСИ ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020 ГОДИНА ВИЛА POSEIDON- АФИТОС ХАЛКИДИКИ

 

 

Термин

 

1/2  студио 

 

   1/3 студио 

   

1/4 АПП

01.05 - 31.05

35 € 

35 €

40€

01.06 - 10.06

35 €

40 €

45€

11.06 - 30.06

40

45 €

50€

01.07 - 14.07

55 €

65 €

75€

15.07 - 22.08

65 €

75 €

85€

23.08 - 31.08

50 €

55 €

65€

01.09 - 11.09

45 €

50 €

55€

12.09 - 30.09

35 €

40

45€

Доплата за дополнителен кревет од ден

5

5

5

 

НАПОМЕНИ:

Цените во табелите се дадени по соба на ден и имате можност да бирате датум на поаѓање и број на ноќевања .

Во цените наведени не е вклученА туристичката такса која изнесува 0,5 еур на ден за студио 1/2 и 1/3 и се плаќа на лице место, а за апартман 1/4 - 1 еур на ден по соба.