• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

PERELIK SUPERIOR 5*

 

Hotel Perelik е централно позициониран. Неодамна е реновиран и се здобил со уште една ѕвездичка. Ресторанот на хотелот е со капацитет до 450 места. Лоби барот работи 24 часа, а во понуда се и 2 ноќни бара и après-ski бар, како и италијански ресторан. За дополнителна забава тука се и кугланата, играчница, билијар сала… Хотелот нуди и затворен базен, скоро со олимписки димензии, одлично опремена теретана. WiFi интернет и трансфер до гондолата се бесплатни. За гостите на хотелот е обезбеден и бесплатен паркинг.

 

Собите се опремени со ЛЦД ТВ, бањарки, мини бар, сеф, телефон,  фен, бањарки, ел. бокал.

 

 

www.perelikhotel.com

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-15 % за уплати до 31.10.2019

* Цените се со вкалкулиран попуст
 

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
 
Во цената е вклучено:
  -Kористење на базен, сауна, фитнес, трансфер до ски гондолата.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој 1€ на ден возрасен и деца 0,5€ ( 2-12 г.)
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна ) 55€ / 35€ дете ( 2-12 г.)
Доплата за Божиќна вечера (задолжителна) 20€ /10€ дете ( 2-12 г.)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1)  -15% за уплати до 30.10.2019 и -10% за уплати до 01.12.2019г.

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.