• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA KALUDA 10 nokji (sopstven prevoz) (26)

 

Вилата се наоѓа во непосредна близина на центарот, околу 100 метри малите плажи, 150 метри од плажата на Алексидис вила, на 300 метри од градската плажа.
Соби со поглед: море (повисоките катови), другите према двор и улица.

Вилата нуди сместување во двокреветни, трикреветни студија и двокреветни дуплекси со пет кревети лоциран на 1-ви кат (простории број 3,4, 8,9,1,2,10,11) на вториот кат (6,7,12,13 , 5.14)

1/2 студио: две обични кревети (простории број 9,8,2 и 10 на првиот кат и 12 и 13 на вториот кат)

1/2 студио со *: означува соба со два кревети, една поголема димензија (две помали деца) + еден дополнителен кревет (соби 3 и 4 на првиот кат и 6 и 7 на вториот кат)

1/3 студија: во 1 соба, француски кревет и една рамнина (студија број 1 и 11 на првиот кат)

1/5 дуплекси: 2 одделни соби со двојни кревети и еден дополнителен кревет во дневната кујна (број 5 и 14 на вториот кат)

Опис: Собите се опремени со кујна со голем фрижидер, бања со туш, клима уред, телевизор.
Постелнина и крпи се составен дел на секоја сместувачка единица и се менуваат еднаш за време на престојот.

Вилата нуди двор со заедничка скара. Бесплатен безжичен интернет.
Туристичката агенција не ја прифаќа одговорноста во случај на професионална потреба од безжичен интернет во вилите од својата понуда.
Непосредно до вилата има паркинг за максимум 4 возила, а поголемиот јавен паркинг е во непосредна близина.


Плажа
песочна плажа, 300 метри од градската, 150 метри од плажата пред вилата Алексиадис

Цените се за НАЕМ на студио / апартман за 10 ноќевања

период ноќевања STD 2 STD 2 * STD 3 DPLX 5
04.06-14.06 10 149 159 169 199
14.06-24.06 10 229 239 249 259
24.06-04.07 10 269 279 299 329
04.07-14.07 10 319 329 359 389
14.07-24.07 10 379 389 419 529
24.07-03.08 10 419 439 529 569
03.08-13.08 10 419 439 529 569
13.08-23.08 10 419 439 529 569
23.08-02.09 10 359 369 419 439
02.09-12.09 10 269 279 299 319
12.09-22.09 10 149 159 169 209

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари


Легенда:

STD 2-Студио со 2 легла, STD 2*-Студио со 2 легла, STD 3-Студио со 3 легла,
DPLX 5-Апартман дуплекс со 5 легла


Во цената Е вклучено:
Сместување = 10 ноќевања,
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет,

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз,
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот),
Патничко осигурување,

Напомена:
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 10% на вториот аранжман ( не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.