• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ГЕРАКИНИ - ХОТЕЛ SITHONIA VILLAGE (24)

 

Геракини е едно од најстарите туристички дестинации на Халкидики. На почетокот на вториот крак – Ситонија, Геракини нуди можност за прекрасен релаксирачки одмор. Песочните плажи, кристално чистото море на топлиот Медитеран и боровата шума која ја прекрива планината, идеалната клима, трудољубивоста на локалните жители го прават ова место одлично за одмор.

 

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2минути од плажа. Составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои 3 се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат.


Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, тв, клима (вклучена во цената)
Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената) .
Фамилијарна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената)

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.02.2020

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020


ПРВИТЕ ТРИ СМЕНИ И ПОСЛЕДНИТЕ ДВЕ, СЕ ПРОМО ТЕРМИНИ И НЕ ПОДЛОЖАТ НА НИКАКОВ ПОПУСТ

 

ТерминУслугаDouble Superior (1/2)Double Superior (1/2+1)Family RoomКоментар
Цена по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера
24.05-31.05.2020 7 HB 99 139 149 Промо
31.05-07.06.2020 7 HB 109 149 159 Промо
07.06-14.06.2020 7 HB 129 169 179 Промо
14.06-21.06.2020 7 HB 219 259 269
21.06-28.06.2020 7 HB 249 289 299
28.06-05.07.2020 7 HB 269 309 319
05.07-12.07.2020 7 HB 299 339 339
12.07-19.07.2020 7 HB 329 369 379
19.07-26.07.2020 7 HB 349 389 399
26.07-02.08.2020 7 HB 359 399 409
02.08-09.08.2020 7 HB 359 399 409
09.08-16.08.2020 7 HB 359 399 409
16.08-23.08.2020 7 HB 349 389 399
23.08-30.08.2020 7 HB 319 359 369
30.08-06.09.2020 7 HB 269 309 319
06.09-13.09.2020 7 HB 239 279 289
13.09-20.09.2020 7 HB 169 209 219 Промо
20.09-27.09.2020 7 HB 129 169 179 Промо

 

Капацитет:

Double superior  (1/2)– 2 возрасни + 1 бебе (0-1,99год)(не е дозволено дете над 2 години)

Double superior (1/2+1) – 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (едно од 0-11,99год и второ од 0-1,99год)

Family room – (4 возрасни или 3 возрасни или 2 возрасни +2 деца до 11,99год)

 

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ:

-Цените се дадени по лице за 7  ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)

-Прво и второ дете до 11,99- БЕСПЛАТНО (во Фамилијарна соба-Quatraple room)

-Прво дете од 0-11,99год во Трокреветна соба – Бесплатно

-Второ дете од 0-1,99год во Трокреветна соба – бесплатно, спие со родители, нема baby cot

-Дете од 0-1,99 се сместува бесплатно – спие заедно со 2ца возрасни во Двокреветна соба, нема baby cot

-Трето возрасно лице во Трокреветна соба – Бесплатно

-Трето возрасно лице во Фамилијарна соба – Бесплатно

-Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба – плаќа 7 еур на ден или 49еур за 7 ноќевања, и на оваа цена НЕ следува попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА

Доплата за туристичка такса – 1.5€ по соба на ден. Се плаќа на рецепција.

 

ОПШТИ УСЛОВИ

-За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување.
-За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум погоре
-Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
-Сопственикот на хотелот го задржува правото при евентуално направена-причинета штета да изврши наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
-За овој аранжман важат општите услови на патување на т.а.Меридијан, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.
-т.а. „Меридијан“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во хотелот.
-Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Ситонија:
-3:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)-35еур

 

Попуст за лица над 63год – 10еур

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена, 15еур од Битола

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попуст за рана резервација и промо цените

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)