Apartmani Kalonis Deluxe (25)

Апартманите Калониссе наоѓаат во Шенѓин. Сместувањето се состои од 1/3 и 1/5 студиа и 1/4 апартмании

еден Дуплекс апартман за 6 лица.

Апартманите имаат излез на туристичкото шеталиште кое од морето ги дели само 30 метри.

Од центар се оддалечени 700 метри. Вилата поседува: сопствен паркинг, Wi-Fi, Милениците се дозволени.


Check-in 14:00    Check-out 10:00

Координати:41°47'59.9"N 19°36'07.3"E  


Термин

Студио 1/3 за 3 лица

Студио 1/5 за 5 лица

Едноспален апартман за 4 лица

Дуплекс апартман со 2 спални за 6 лица

26.05-02.06.2024

325

360 

395 €

465 €

02.06-09.06.2024

385 €

420 €

455 €

525 €

09.06-16.06.2024

385 €

420 €

455 €

525 €

16.06-23.06.2024

385 €

420 €

455 €

525 €

23.06-30.06.2024

385 €

420 €

455 €

525 €

30.06-07.07.2024

445 €

480 €

545 €

585 €

07.07-14.07.2024

455 €

490 €

560 €

595 €

14.07-21.07.2024

455 €

490 €

560 €

595 €

21.07-28.07.2024

455 €

490 €

560 €

595 €

28.07-04.08.2024

470 €

505 

575 

640 

04.08-11.08.2024

490 €

525 

595 

700 

11.08-18.08.2024

490 €

525 

595 

700 

18.08-25.08.2024

490 €

525 

595 

700 

25.08-01.09.2024

490 €

525 

595 

700 

01.09-08.09.2024

385 €

420 

455 

525 

08.09-15.09.2024

385 €

420 

455 

525 

15.09-22.09.2024

385 €

420 

455 

525 

22.09-29.09.2024

385 €

420 

455 

525 

 

Важни информации:

* Кои плажи да ги посетите ?

Најпопуларните плажи во ова мало, но популарно туристичко место се: плажата Шенѓин, плажата Тале, плажата Рана е Хедхун ...Плажата Шенџин е популарна кај туристите од целиот свет. Морето е чисто, сино, а плажата е широка и песочна, дното е плитко, без камења, воздухот е заситен со јод. Во близина има ресторани, кафулиња, салони за убавина, аптеки, супермаркети, базени, игралишта, детски игралишта, паркинг места. На плажата има тушеви, тоалети, места за пресоблекување, корпи за отпадоци.

Плажата Тале: Тоа е една од најжешките нови летни дестинации на северот на Албанија. Оваа популарна нова област постојано се подобрува и станува поатрактивна за туристите, преку нова патна инфраструктура, нови хотелски капацитети и низа ресторани со морска храна. Плажата е песочна и се протега по должината на морето. Интересно, е што целата област има многу лековити својства, благодарение на изобилството на јод и уникатниот, ситнозрнест црн песок. Плажата е донекаде дива и недопрена бидејќи сè уште не е популарна дестинација за туристите.

*  Некои подобри места за јадење се: местото Шкрели, рестораните Лагуна парк, Рапсодија, Арбе и други

*  Шенџин од Скопје е на околу 4-5 часа возење (околу 310 км), а од меѓународниот аеродром во Тирана е на околу 60 км.

 

Напомена:

§  Побарајте Договор за патување

§  Секоја усни и телефонски резервации се невалидни, за резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума останатиот дел се доплаќа на 10 работни дена пред поаѓање

§  Цените во табелата се однесуваат за наем на сместување од ноќ без вклучен превоз

§  За отказ на резервација не се враќа уплатениот износ исклучок се прави само доколку патникот си најде замена за веќе резервираната соба)

§  Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

§  Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 10.00 часот

§  Вилата поседува WIFI интернет, но Агенцијата не сноси одговорност за брзината и квалитетот на истиот

§  Препорачуваме патничко осигурување во агенција

§  Секој патник е обврзан да внимава на важноста и сигурноста на патните исправи -  Агенцијата не сноси одговор

§  Во случај на направена штета во вилата, сопственикот на вилата може да наплати на лице место за направената штета

§  Полиса бр: 130330000371/00 и одговорност заштета (класа 13 одговорност и класа 0/1 незгода) код АД ОСИГУРУВАЊЕ АД

§  Важат Општите услови на Т.А.