VILA LENA - 10/15 noki (100)

Локација: Vila Lena се наоѓа спроти нашата добро позната вила Невенакис, на 400 метри од плажа и 400 метри од центарот на Пефкохори. 

Содржина на вилата: Има простран, двор со трева, со голем базен за возрасни и дел за деца. Околу базенот има лежалки и чадори за сонце, кои се бесплатни за гостите. Базенот е отворен од 15.06. до 19.09. Вилата нема сопствен паркинг, но пред вилата има паркинг простор. Луксузно опремените дуплекси сместени на приземје, на гостите им овозможуваат целосен комфор. 

Содржина на собите: Дуплексите се состојат од две спални соби и кујна. Едната спална соба има брачен кревет, додека другата има два стандардни кревети. Имаат опремена кујна (шпорет, голем фрижидер, садови), бања, тераса со гарнитура за седење, клима вклучена во цената, Wi-Fi (слаб проток), фен, Total TV во двете спални соби. Промена на постелнина и крпи, како и чистење е 5 дена. СТРОГО Е ЗАБРАНЕТО – употреба на тави и пржење на риби

 

Цените се дадени во евра

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip 22.05.

01.06.
01.06.

11.06.
06.06.

16.06.
11.06.

21.06.
16.06.

26.06.
21.06.

01.07.
26.06.

06.07.
01.07.

11.07.
06.07.

16.07.
11.07.

21.07.
16.07.-26.07.
21.07.-31.07.
26.07.-05.08.
31.07.-10.08.
05.08.-15.08.
10.08.-20.08.
15.08.

25.08.
20.08.

30.08.
25.08.

04.09.
30.08.

09.09.
04.09.

14.09.
09.09.

19.09.
19.09.

29.09.
Vila
Lena
TV, AC
1/2 Duplex 130* 235* 260* 285* 315* 655 735 825 850 875 955 930 855 715 315* 290* 265* 145*
1/3 Duplex 115* 175* 195* 210* 225* 665 745 835 860 885 965 940 865 725 230* 215* 195* 120*
1/4 Duplex 105* 145* 160* 170* 180* 675 755 845 870 895 975 950 875 735 185* 175* 165* 105*

Аранжмани на 15 ноќевања

Vila Tip 22.05

06.06
01.06

16.06
06.06

21.06
11.06

26.06
16.06

01.07
21.06

06.07
26.06

11.07
01.07

16.07
06.07

21.07
11.07

26.07
16.07.-31.07.
21.07.-05.08.
26.07.-10.08.
31.07.-15.08.
05.08.-20.08.
10.08

25.08
15.08

30.08
20.08

04.09
25.08

09.09
30.08

14.09
04.09

19.09
14.09

29.09
Vila
Lena
TV, AC
1/2 Duplex 315* 360* 400* 440* 935 1045 1175 1240 1315 1365 1465 1430 1345 1145 945 420* 395* 260*
1/3 Duplex 250* 265* 295* 315* 970 1055 1185 1250 1325 1375 1475 1440 1360 1160 960 325* 295* 205*
1/4 Duplex 210* 215* 240* 250* 995 1065 1195 1260 1335 1385 1485 1455 1375 1175 975 265* 245* 175*
Легенда
  • 1/2 Duplex - Двокреветен Дуплекс Апартман
  • 1/3 Duplex - Трокреветен Дуплекс Апартман
  • 1/4 Duplex – Четерокреветен Дуплекс Апартман
– Изборот на кат/спрат, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

Попусти – FIRST MINUTE:
Нудиме попуст од 17% за готовинско плаќање на целата сума во моментот на резервација до 30.10
Нудиме 15% попуст за готовинско плаќање на целата сума во моментот на резервација до 31.01.
За готовински плаќања доделуваме 10% попуст на целата сума при резервација до 28.02.
Нудиме 5% попуст за готовинско плаќање на целиот износ при резервација, до 30.04.

 

СЕЗОНСКИ СМЕНИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да се обезбеди и се доплаќа по цена од 2 еур/ден.

ВОНСЕЗОНСКИ СМЕНИ СО *

1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.

3. Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

 

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.  

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по средниот курс на НБРМ на денот на уплатата.