• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

MURA 3*

 

Hotel Moura е сместен во самиот центар на Боровец. Хотелот нуди: ресторан, лоби бар со камин и тераса, теретана, надворешен базен /само сезонски/, билијар, ски остава, детска игрална, конференциска сала, бежичен интернет, паркинг, лифт.

 

Собите: телефон, LCD TV и фрижидер, фен. Некој соби се со балкон.

 

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-10% за уплати до 01.12.2019

* Цените се со вкалкулиран попуст

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената НЕ е вклучено :
Туристичка такса за престој, 1€ на ден за возрасни и деца ( 2-12 г.)
Доплата за новогодишна вечера (задолжителна) 60€ eur возрасен, 30€ дете (2-12г.)
Доплата за Божиќна вечера (задолжителна) 30€ возрaсен, 15€ дете (2-12 г).
 
ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -10 % за уплати до 01.12.2019г.
2)  За резервации напарвени до 01.12,7=6 за престој во период 15.03-30.03.2020, Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите НЕ се комбинираат.
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.