• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ПРИШТИНА (5)

ШОПИНГ  и посета на ПРИШТИНА
ВРЕМЕ НА НАЈГОЛЕМИ ПОПУСТИ
 

Термин: 05.02.2023

 

          Поаѓање во 05.00 ч. од Прилеп преку граничниот премин Блаце. Пристигнување во Приштина, кратка прошетка и разгледување на центарот на градот: споменикот на Скендербег, Зградата на Владата на Косово, Катедралата Мајка Тереза, Царската џамија Фатих, Сахат кулата од 19 век изградена од Јашар Паша, библиотеката на Приштина… Потоа имаме посета на Трговскиот шопинг центар ALBI MALL”, еден од најлуксузните и најголеми шопинг центри на Балканот со продавници од најпознати светски брендови, со големи попусти. Попладнето поаѓање за Македонија и пристигнување во Прилеп во вечерните часови.

 

ЦЕНА: 900 ден.

 

Во цената е вклучено:

– автобуски превоз на дадената релација ,

– посета на Приштина и на ТЦ “ALBI MALL”,

– организација и придружник на патувањето

 

Во цената не е вклучено:

– патничко здравствено осигурување – без франшиза – (60 ден)

 

Рок на пријавување до 01.02.2023