• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ВИЛА САРА (5)

Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва – бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу диска, кафичи, ресторани кој вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Вила ” САРА ” на 400-500 м. од Словенска плажа, располага со: 1/2 и 1/3 студија, опремени со мини кујна, тараса, twc, тв, wi-fi и клима – вклучени во цената.

 

Координати: 42.291822, 18.847642

Цените се во евра за НАЕМ на студио или апартман за 7 ,4 и 3 ноќевања – без превоз.

Период

Ноќ 1/2

1/3

05.06-12.06

7 89

99

12.06-19.06

7 109

129

      19.06-26.06

7 119

139

26.06-03.07

7 149

169

03.07-10.07

7 189

209

10.07-17.07

7 219

239

17.07-24.07

7 239

259

24.07-31.07

7 259

279

31.07-07.08

7 259

279

07.08-14.08

7 259

279

14.08-21.08

7 239

259

21.08-28.08

7 199

219

28.08-04.09

7 149

169

04.09-08.09

4 79

99

08.09-11.09

3 59

69

Автобуски превоз: 50 € – повратен билет, 35 € за деца, 35 € – еден правец, 25 € за деца

Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч.  Враќање: од Будва во 14:00 ч.

Термини на поаѓање: 05, 12, 19, 26 Јуни; 03, 10, 17, 24, 31 Јули; 07, 14, 21, 28, Август; 04, 08, Септември.
Цените се во евра, плаќањето е во денарска противредност- 1 еур = 62 денари.

Напомена
:
-Доплата за туристичка такса 1 по ден по лице (во агенција) за деца до 14 год 0,5
-Доплата за патничко здравствено осигурување до 65 год = 150 ден.
-Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч, за хигиената во студијата за време на престојат се грижат самите клиенти.
-Промена на постелнина на 4 дена.