VILA RENOME (58)

ПЕТРОВАЦ НА МОРЕ се наоѓа на пола пат помеѓу Будва и Бар и е едно од најубавите приморски места во Црна Гора. Ова мало приморско место е познато по кристално чистото море, долгата песочна плажа и историските знаменитости кои се наоѓаат во неговата околина го прават Петровац идеално место за фамилијарен одмор.
Градската плажа е долга околу 600м и заедно со плажата Личице се едни од најубавите на Јадранот. Во непосредна близина се наоѓаат и две островчиња, а на едното од нив е изградена и црквата Св. Недела.

Во нашата понуда за лето 2024, Ви ја представуваме вила РЕНОМЕ.

ВИЛА РЕНОМЕ ВО ПЕТРОВАЦ НА МОРЕ, се наоѓа на 200м од плажата Лучице и 600м од градската плажа во Петровац. Вилата е идеален избор за сите оние кои сакаат убав фамилијарен одмор. Вила Реноме располага со студија за три лица и апартмани ( со една, две и три спални соби). Секоја соба (студио или апартман) е опремено со кујна, тоалет, клима, тв, тераса со поглед на море, инренет. Вилата има и базен со лежалки кој е на располагање само за гостите на вилата. Користење на базен од 09-21часот. За најмалите гости има и детско катче. Детско креветче – на барање (бесплатно). Вилата располага и со паркинг цена 5 евра дневно.

АПАРТМАНИ ЦЕНИ 2024
тип на соба КРЕВЕТИ ПОВРШИНА 01.05-31.05 01.06-30.06 01.07-31.08 01.09-31.09 01.10-31.10
трокреветно студио 25 КВАДРАТИ 52 61 77 61 42
апартман со една спална и дневна 4 47 КВАДРАТИ 69 79 93 79 59
апартман со една спална и дневна 4+1 55 КВАДРАТИ 76 85 106 85 66
дуплекс апартман (2 спални и дневна)5+1 60 КВАДРАТИ 79 89 133 89 69
триплекс апартман (3 спални и дневна)6+2 120 КВАДРАТИ 89 99 143 99 79Цените се дадеди по соба/апартман дневно. Во цената не е вклучена туристичка такса.