CHAIKA BEACH RESORT 4*(S)

Chaika Beach Resort 3* - All Inclusive се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на плажа. Хотелот е поделен во три згради, од кои некои нудат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа, 2 отворени базени, неколку ресторани и барови и Спа центар.

Сите соби и студија имаат клима уред, ТВ и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, базен бар и Mistique клуб бар. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базенот.

Chaika Beach Resort 3* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, како лов на богатство, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.05.2023
 
Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE
ТЕРМИНИ 05.06.2023 - 22.06.2023 11.09.2023 - 20.09.2023

ALL INCLUSIVE

23.06.2023 - 05.07.2023 01.09.2023 - 10.09.2023

ALL INCLUSIVE

06.07.2023 -31.08.2023

ALL INCLUSIVE

DLB ARKADIA

park view 2+2

50 € 62 € 69 €

APARTMAN ARKADIA

park view 2+2/2+3/3+1

76  91 € 99 €

DBL CHAIKA

sea view 2+2

 54 €
67 €
 74 €

STUDIO ARKADIA

park view 2+2/2+3,3+1

68 € 84 92 €

STUDIO CHAIKA

sea view 2+2, 3+0

59 € 72 € 78 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

- Користење на базен

- Лежалки и чадори покрај базенот

- Детско катче

- Интернет

- Забавен дел, анимација

Попусти:
Дете до 2.99 години - бесплатно
Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокрветна соба или студио sea view - бесплатно
Второ дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокреветна соба или студио sea view - 50% од цената за возрасен
Две деца до 11.99 год во студио park view или апартман - БЕСПЛАТНО
Трето дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во апартман или студио park view - 40% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/апартман - 20% попуст на регуларната цена

Плаќање 30% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро