• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

MURSALITSA 3*

 

MPM Mursalitsa Hotel е сместен во мирниот дел, опкружен со борова шума, на 500 m од ски терените. Центарот на Пампорово е оддалечен 5 км. Хотелот нуди: ресторан со тераса, бар, спа центар со внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, теретана, бесплатен бежичен интернет, просторија со игри, бесплатен надворешен паркинг, лифт, сеф со доплата.

Собите имаат сателитска ТВ, фен, минибар, телефон, простор за седење, балкон.


 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-20 % за уплати до 30.09.2019

* Цените се со вкалкулиран попуст

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Базен, сауна, фитнес, отворен паркинг, интернет, трансфер до гондолата Студенец.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој 1€ на ден возрасен и деца 0,5€ ( 2-12 г.)
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна ) 50€ / 25€ дете ( 7-13 г.) 

Минимум престој 4 ноќи во периодот 28.12.2019-04.01.2020

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -20% за уплати до 30.09.2019,  -15% за уплати до 31.10.2019

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.