• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

КАТИЗМА

VILA IONIO (20)

Вила  Јонио – Б категорија Катизма  се наоѓа помеѓу убавото туристичко место Агиос Никитас и една од најубавите плажи на  Лефкада – Катизма.. Оваа вила се состои од  трокреветни  и  четирикреветни  студија. Сите се просторни и опремени со клима уред, кујна, фрижидер, телевизор, бања и прекрасна тераса прилагодени за да понудат релаксирачки моменти за време на вашиот одмор!  "Vila Ionio " се наоѓаа  на околу 1км од селцето и околу 2км од Катизма. Иделна е за гости кои патуваат со кола, зошто има одлична локација за секојдневни излети до прочуените плажи на Лефкада – Катизма, Порто Кацики, Егремни итн.      


 

25% за УПЛАТИ до 31.12.2019

20% за уплати до 31.01.2020

15% за УПЛАТИ до 28.02.2020

10% за УПЛАТИ до 30.04.2020

 

Термин :

1/2 студио

1/3 студио)

26.05.

59

69

02.06.

69

79

09.06.

99

109

16.06.

179

189

23.06.

219

229

30.06.

249

259

07.07.

299

309

14.07.

339

349

21.07.

379

399

28.07.

379

399

04.08.

379

399

11.08.

379

399

18.08.

349

369

25.08.

319

339

01.09.

269

289

08.09.

189

199

15.09.

99

109

22.09.

59

69

Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Автобуски превоз 45 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци. Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни – Битола и Прилеп
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната ценаКлимата i Wi-Fi ВКЛУЧЕНИ во цена.
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Термините кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст.
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Повратен билет до Лефкада чини:

Скопје – 45€ по лице
Штип – 45€ по лице
Велес- 45€ по лице

Битола – 40€ по лице
Прилеп – 45€ по лице
Струга  – 45€ по лице
Кичево  – 45€ по лице
Охрид – 45€ по лице
Ресен -45€ по лице
Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Време на заминување од Грција:

Бус Лефкада

(времињата се по МК време)
Агиос Никитас 12.30 часот
Нидри 13.00 часот
Никиана 13.30 часот
Канали 14.15 часот
Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот
Амудиа 13.15 часот
Парга 13.45 часот


GPS Coordinati GPS:38°46’24.6″N 20°36’15.3″E