• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

ХОТЕЛ КОСМИРА 3 * (5)

ЛЕТО 2022     ГОЛЕМ – (ДРАЧ) – АЛБАНИЈА  Хотел ”КОСМИРА” ***

Во јужниот дел на Јадранскиот брег, на 14км од Драч, се наоѓа туристичкиот центар Голем.

Голем (до 2015 зоставен дел на Каваја) има убаво шеталиште, со долга песочна плажа, со многу барови, ресторани, а близината на туристичкиот град Драч и главниот град Тирана, вашиот одмор ќе го направат забавен и незаборавен.

Хотел ”КОСМИРА” 3*** на сама плажа на идеална местоположба: 1/2,1/3 (дупли и

поединечен), 1/4 (дупли, поединечен и помошен) соби, секоја со twc, wi-fi, тв и клима –

вклучена во цената. За собите со поглед према море со тераса, се доплаќа 10% од цената.

 

 

Термини

 

 

Број на ноќевања

Цена по лице во 1/2 соба

свој превоз

05.06-12.06 7 НП 89
12.06-19.06 7 НП 99
      19.06-26.06 7 НП 109
26.06-03.07 7 НП 119
03.07-10.07 7 НП 129
10.07-17.07 7 НП 139
17.07-24.07 7 НП 149
24.07-31.07 7 НП 149
31.07-07.08 7 НП 149
07.08-14.08 7 НП 149
14.08-21.08 7 НП 139
21.08-28.08 7 НП 129
28.08-04.09 7 НП 109
04.09-08.09 4 НП 59
08.09 -11.09 3 НП 39

 Цените се во евра за ноќевање со појадок по лице за 3,4 и 7 ноќевања – без превоз.

Деца со родители од 2 до 12 год. во 1/3 и 1/4 плаќаат 50 %, користи храна и кревет.

Трето и четврто возрасно лице имаат по10%попуст во 1/3 и 1/4соба,користат храна и кревет

Автобуски превоз: 40 € – повратен билет, 30 € за деца;во еден правец – 30 €

 Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч.  Враќање: од Голем Драч во 17:00 ч.

Термини на поаѓање:05,12, 19, 26 Јуни; 03, 10, 17, 24, 31 Јули; 07, 14, 21, 28, Август; 04,08 Септември. Цените се во евра, плаќањето е во денарска противредност -1 € = 62 денари.

Напомена: Доплата за туристичка такса 1 € по ден по лице (во агенција) за деца до 14 години 0,5. како и доплата за патничко здравствено осигурување до 65 год = 200 ден. Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч.

Можност за плаќање со visa i master card, а на 3 рати по договор + 5 % на цената.

                                                                                             

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Т.А Бран Турс“ и на самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.