Хотел Sun Village 4*

Хотелот Sun Village 4*, се наоѓа на 3 минути пешачење од плажа и поседува соби со поглед на море и прекрасна сина гледка кон истото. Хотелот располага со 2 приватни базени и  нуди бесплатно WiFi во внатрешноста на хотелот и во градините надвор.

 Секоја од собите  е опремена со ТВ, фрижидер, уреден  балкон и биро и истите се со вградени клима уреди кои ќе ви помогнат да се разладите во топлите летни денови. Исто така поседуваат риватна бања со туш. Сеф е достапен само на барање со дополнителен платен надоместок за истиот.

 Хотелот располага со свој ресторан, бар и сончева тераса. Рецепцијата е отворена и достапна  за информации 24 часа за своите гости и клиенти. Во околината се достапни  продавници и ресторани кои може да се најдат во рамки од 100м во близина на хотелот . Центарот на Лорет де Мар е на помалку од 5 минути пешачење од хотелот.

 

Цени за Јуни:

20.06-28.06. по лице за дадениот период
Промотивна Цена: 895 €

 
28.06.-05.07. по лице за дадениот период
Рана резервација: 970 €
Редовна цена: 1135 €


Цени за Јули: 

05.07-12.07.  по лице за дадениот период
Рана резервација: 1030 €
Редовна цена: 1195 €

 
12.07.-20.07. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1105 €
Редовна цена: 1240 €

 
20.07.-29.07. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1180 €
Редовна цена: 1290 €

 
26.07.-04.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: СТОП ПРОДАЖБА!
Редовна цена: 1290 €

 
29.07.-05.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1075 €
Редовна цена: 1235 €

 

Цени за Август:

03.08.-11.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: СТОП ПРОДАЖБА!
Редовна цена: 1265 €

 
05.08.-12.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1075 €
Редовна цена: 1235 €

 
10.08.-18.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: СТОП ПРОДАЖБА!
Редовна цена: 1265 €

 
12.08.-21.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1180 €
Редовна цена: 1290 €

 
22.08.-30.08. по лице за дадениот период
Рана резервација: 1140 €
Редовна цена: 1250 €

 

Цени за Септември:

30.08.-06.09. по лице за дадениот период
Рана резервација: 995 €
Редовна цена: 1160 €

 
06.09.-13.09. по лице за дадениот период
Рана резервација: 985 €
Редовна цена: 1135 €

 
13.09.-20.09. по лице за дадениот период
Рана резервација: 945 €
Редовна цена: 1090 €

 

Политика за деца - попустот за деца може да варира според бројот на денови и избраниот период. Попустот е за деца од 2 до 11,99 години


Цените за рана резервација важат со уплата до 30.04.2024

Во цената е вклучено:
 • 7 / 8 / 9  во Хотел Фенал Мар 3*** со услуга на база полупансион HB
 • Аеродромски такси
 • Повратен авионски билет
 • Трансфер од аеродром до хотел и од хотел до аеродром 
 • Политика за деца - Попустот е за деца од 2 до 11,99 години.
Во цената не е вклучено:    
 • Туристичка такса 2 евра од ден по лице
 • Патничко осигурување
Забелешки:                 
 • Пасошот треба да е со важност од минимум 90 дена од моментот на влез во земја од Шенген зоната
 • Пожелно е секој патник да има валидно патничко осигурување
 • При резервацијата треба да се плати 30% од вкупниот износ на аранжманот
 • Плаќањата извршени во денарска противвредност ќе се пресметуваат по курс 1 EUR = 62 МКД

Предлог разгледи:

1. Барселона Панорамика

Целодневен разглед на Барселона и посета на споменикот Коломбо, ридот Монтјуик - панорамски поглед, Олимписки стадион, Магични Фонтани, Плоштад Еспања, Гран Виа, Пасео де Грација, Каса Батло – Гауди, Каса Педрера – Гауди, Саграда Фамилија – Гауди и слободно времена Плоштад Каталуња.

Времетраење: 4 часа


2. Аквариум Барселона

Најголемиот аквариум со медитеранска тематика во светот. Започнете со водено патување низ тропските океани, коралните гребени и морските заедници на Медитеранот. Со 35 аквариуми и 11.000 животни од 450 видови, овој акавриум е еден од најголемите во Европа и ви нуди незаборавно запознавање со морскиот свет.

Времетраење: 1,5 часа


3. Камп Ноу

Камп Ноу е најголемиот стадион во Европа и неговите димензиите се импресивни. Овде можете да го видите зад сцената еден од најпознатите клубови во светот. Како изгледа во прес-кабина или во кабината на екипажот? Какво е чувството кога играч оди низ тунелот кон тревата? 

 • Уникатен поглед зад сцената на ФК Барселона
 • Кабина за гости, области за печат, тунел за играчи, капела, тревник и трибина
 • Музејот ја раскажува возбудливата приказна за ФК Барселон

Времетраење: 1,5 часа


4. Музеј Дали + Георна

Откријте го музејот Салвадор Дали во Фигерес и магичниот средновековен град Жирона, двете од најпознатите атракции во северна Каталонија.

Музеј на Дали - е музеј на уметникот Салвадор Дали во неговиот роден град Фигереш, во Каталонија, Шпанија. Срцето на музејот е градскиот театар што Дали го знаел како дете. Музејот ја прикажува единствената најголема и најразновидна колекција на дела на Салвадор Дали.

Херона – позната по својата средновековна архитектура, заграден со ѕидови Стариот кварт (Бари Вел) и римските остатоци од тврдината Форца Вела. Украсените градини се наредени низ Passeig Arqueològic, патека по средновековните ѕидини на Стариот кварт, кои вклучуваат караули со огромен поглед.

Времетраење: 7 часа


5. Монсерат

Место каде што се спојуваат духовноста, природата и историјата. Планината и бенедиктинскиот манастир Монсерат, основан во 11 век, се наоѓаат во природен парк на 60 километри западно од Барселона.

Добро е познато како место на Бенедиктинската опатија, Санта Марија де Монсерат, која е домаќин на светилиштето Богородица од Монсерат. Планината е составена од впечатливо розев конгломерат, форма на седиментна карпа. Монсерат е првиот национален парк во Шпанија.


6. Порт Авентура

Истражете цел свет на забава, најдобра забава, релаксација, кујна и шопинг што можете да ги замислите. Посетете ги различните тематски области на паркот Порт Авентура и бидете воодушевени од неговите атракции и претстави.

Времетраење: 8 часа