• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA SIGMA (62)

 

СИГМА АПАРТМАНИТЕ се наоѓаат во центарот на Полихроно и на само 20м од плажа и сите располагаат со клима , интрнет, ТВ, комплет опремени кујни со феижидери со голема комора и мини електрични шпорети.Сите апартмани располагаат со пространи тераси и се наоѓаат на приземје кои имаат поглед кон градината . 


ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН И ИЗРАЗЕНИ СО 7% ПОПУСТ ДО 31.01.2020

 

ПЕРИОД

НОЌЕВАЊА

1/3 АПТ

1/2+2 АПТ

1/4+2 ДУПЛЕКС

20.05.

- 01.06.

12

160€

180€

235

01.06.

- 11.06.

10

224 

224 

ПРОДАДЕНО

11.06.

- 21.06.

10

310 

342

ПРОДАДЕНО

21.06.

- 28.06..

7

257 

353

364€

28.06.

- 05..07.

7

299 

363

395

05.07. - 12.07.

7

326 

374

449

12.07. 

- 19.07.

7

364 

395

588

19.07.

- 26.07.

7

428 

490

620€

26.07.

- 02.08.

7

449 

490

695

02.08.

- 09.08.

7

449 

490

695€

09.08.

-16.08.

7

449 

490

695€

16.09.

-23.08.

7

449

490€

695€

23.08.

-30.08.

7

406 

460€

588

30.08.

-06.09.

7

331 

374

480

06.09.

-13.09.

7

278 

299

385

13.09.

-20.09.

7

224 

235

278

20.09.

-30.09.

10

180€

224

256

 

ОПИС НА АПАРТМАНИТЕ:

 

1/3 АПТ се состои од една спална во која има дупли кревет и кујна комплетно опремена( електричен мини шпорет со рерна, фрижидер со голема комора, садови за соодветниот број на лица) во која се наоѓа уште еден единечен кревет.Апартманот располага со клима која е вклучена во цената , ТВ и интернет и бања.

 

1/2+2 АПТ се состои од една спална во која има еден дупли кревет и посебна соба со кујна комплетно опремена( електричен мини шпорет со рерна, фрижидер со голема комора, садови за соодветниот број на лица) во која се наоѓа уште еден кревет на пуштање на кои можат да се сместат 2 деца, или еден возрасен и едно дете, или доколку се согласат може и 2 возрасни лица. Апартманот располага со клима која е вклучена во цената , ТВ и интернет и бања.

 

1/4+2 ДУПЛЕКС се состои од 2 засебни спални во кои има по еден дупли кревет, 2 купатила, огромен дневна соба каде што е сместена кујната и голема гарнитура за седење која се пушта и може да се сместат уште 2 возрасни лица.


Напомена:

Смените се однесуваат на апартман за 12,10 и 7 ноќевањаВо цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредотСместување во собите е во 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 09.00 часот по локално времеПри сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.За резервација е потрбна уплата од 30% аконтација и целосна уплата до наведениот датим за рана резервација ·         Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.

 

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Last Minute понуда да ги објави и продаде останатите слободни капацитети во одредена вила по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.Лицата кои претходно уплатиле својот аранжман немаат право на надомест на средтвата на име на разлика во цената.За уплатени два аранжмана 10+10 ноќевања одобруваме попуст од 7 % на вториот аранжман и не се комбинира со други попусти..Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:возрасни: 35 €деца од 2 до 12 години: 25 €деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

o туристичка такса 0,5€ на ден од апартман- се плаќа на лице место 

 

НАПОМЕНА:

За резервациите направени со Early booking (рана резервација) аконтација од 30% , во случај на отказ , уплатената аконтација не се враќа.

Сместување во собите е во 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 09.30 часот по локално време
При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Last Minute понуда да ги објави и продаде останатите слободни капацитети во одредена вила по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.Лицата кои претходно уплатиле својот аранжман немаат право на надомест на средтвата на име на разлика во цената.

 

За уплатени два аранжмана 10+10 ноќевања одобруваме попуст од 7 % на вториот аранжман за сезонските смени од 01.07.-30.08.

 

Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

 

Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
возрасни: 35 €
деца од 2 до 12 години: 25 €
деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)