• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

KAMELIA APART HOTEL 4*

 

Complex Kamelia се наоѓа на надморска височина од 1650 метри, покрај ски патека бр. 7  со директен пристап до ски патеки.


 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-20 % за уплати до 30.09.2019


* Цените се со вкалкулиран попуст

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
 
 
Во цената е вклучено:
Kористење на базен, спа зона, ски остава, интернет, анимации за деца, таратана.

Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој 1€ на ден возрасен и деца
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна) 75€ / 45€ дете ( 6-12 г. ). 
Доплата за Божиќна  вечера (задолжителна) 35€ /20€ дете ( 6-12 г. ). 
Доплата за BB (нокевање со појадок): 5€/ 2,5€ дете (6-12); HB (полупансион): 13,5€/ 7€ дете (6-12)

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.