VILA PARADISO - Blok A (40)

Вила PARADISO е еден од најбараните наши објекти на Халкидики, се наоѓа на идеална локација на само неколку чекори од плажата во Пефкохори.

Локација:       Се наоѓа на 40 м.од плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:  Ниско приземје, прв и втор кат:  двокреветни, трикреветни, четирикреветни студиа, петкреветни и шесткреветни апартмани.  

  • Апартмани 1/5 и 1/6  – опремена кујна со три или четири единечни кревети, одвоена спална со брачен кревет, бања, ТВ, тераса. (НЕ реновирани)
  • Клима уредот се доплаќа 5€ од ден.
  • Пешкири и хигиенски средства  нема во сместувачките капацитети.
  • Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).   

 

10% попуст за рана уплата до 01.04.2024

Вила PARADISO Aпартмани  Блок А – Пефкохори 2024

ЦЕНОВНИК ЗА 7 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Период Бр.на ноќи 1/5 и 1/6  АПП   со страничен поглед на море (Блок А)
26.05 – 02.06 7 199 € промо
02.06 – 09.06 7 319 €
09.06 – 16.06 7 349 €
16.06 – 23.06 7 389 €
23.06 –  30.06 7 429 €
30.06 – 07.07 7 479 €
07.07 – 14.07 7 529 €
14.07 – 21.07 7 579 €
21.07 – 28.07 7 579 €
28.07 – 04.08 7 579 €
04.08 – 11.08 7 579 €
11.08 – 18.08 7 579 €
18.08 –  25.08 7 579 €
25.08 – 01.09 7 489 €
01.09 – 08.09 7 419 €
08.09 – 15.09 7 349 €
15.09 – 22.09 7 249 €
22.09 – 29.09 7 209 €

ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ  НА  СТУДИО или АПП   ЗА  7 НОЌИ.

Задожолжителна доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

Превозот се доплаќа
  Повратен превоз Еден правец
Возрасен  45€ 35€
Деца од 02-12 год. 35€ 25€
Деца до 2 год. Бесплатно (без седиште) Бесплатно (без седиште)
  • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
  • Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
  • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
  • Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 € по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.