HOTEL Belvedere (74)

Нови и модерни двокреветни соби во главната хотелска зграда и приватни бунгалови сместени веднаш до главната хотелска зграда кои нудат фасцинантен поглед кон заливот Ахладис и Егејското Море. 

Летниот одмор на Скијатос добива нова димензија! 

Хотелот се наоѓа на 150 метри од прекрасната песочна плажа Ахладис, што го прави одлично место за одмор и реклреација! Хотелот нуди двокреветни соби и семејни бунгалови во срцето на Скијатос. 

Хотелот има сопствен базен покрај кој ќе можете да уживате во вечерните часови со вашиот омилен пијалок и друштвото за добар муабет. 

Главната причина која не натера да го закупиме хотелот е местоположбата на објектот, кој од едната страна е планина, а од другата страна е морето, што е нешто кое му е најпотребно на секој за добар релаксиран одмор. 

Собите на хотелот се светли и пространи, дел од нив се во сино-бела нијанса што асоцира на морската ширина. Дел имаат поглед кон морето, а дел се со поглед кон планината. 

Веднаш наспроти хотелот има супермаркет, а по самата главна улица која води до плажата Кукунариес и до градчето ќе најдете еден куп ресторани и таверни. 

Градчето на Скијатос е на само 10 минути со автобус, кои автобуси ги има постојано. 

Откако ќе пристигнат на пристаништето на Скијатос, гостите на хотелот имаат организиран трансфер до хотелот, и назад на денот на заминување 

Хотелот се состои од главна зграда и бунгалови до кои се стигнува по посебно наменети скали (околу 50 скали) за полесен пристап 

Хотелот исто така има служба која го пренесува багажот од рецепција до бунгаловите на патниците кои се сместени во истите.

 


Што е вклучено во цената 

-7 ноќевања во хотел Белведере 
-Појадок во хотелот 
-Користење на базенот 
-Користење на клима 
-Автобуски превоз на релација Скопје – Волос – Скопје 
-Целосна логистика при сместување и одјавување 
-Туристички претставник од агенцијата одговорен за време на вашиот одмор 
-Туристички пратител за време на патувањето 
-Цените се изразени по лице 

Што не е вклучено во цената 

–Дополнителeлни 36€ се доплаќаат задолжително за билет за траект на релација Волос-Скијатос -Волос во самиот автобус 
-Патничко осигурување 
-Факултативни излети 
-Доплата за туристичка такса 
-Секој патник седи во автобус според бројот на уплата 
-Доколку патниците имаат барање за седење во автобус истото се доплаќа 15€ по лице 
-Најдолe од понудата каде пишува ВАЖНО има повеќе информации во врска со промо цените. 

Факултативни излети 

Kukunaries beach 

Цена за пакет: Ценaта на излетот ќе биде објавена пред почетокот на летото 

Кукунариес е една од најпознатите плажи на Скијатос., се наоѓа на јужната страна на островот. Плажата е пространа и секој може да ужива на свој начин. Во бројните барови што се одоколу можете да се напиете Фрапе, ладно пиво или да се опуштите на лежалка со некоја книга.  За љубителите на водни спортови има можност адреналински да го поминат денот, а секако имате и помирен дел каде што можете да уживате во интимна атмосфера. 

Kрстарење до Lalaria beach и Островот Skopelos 

Цена за пакет: Ценaта на излетот ќе биде објавена пред почетокот на летото 

Во групата на најубави плажи на Скијатос, за некои и најубава. Оваа плажа е како рај на земјата, ремек-дело на природата. Недопрена природа, бели камчиња, тиркизно море, мирно и неурбанизирано место, место кое чека да го посетите и малку ќе ви биде времето таму за да се насладите на целата таа убавина.  Оваа плажа е достапна само со бротче, кое ќе ве однесе и до средновековниот замок. Исто така се посетува и островот Skopelos како и црквата Agios Ioannis позната по иконата св. Јован. Исто така на ова место како и островот Skopleos се снимени доста сцени од мјузиклот Mama Mia. Крстарење кое претставува целодневно уживање. 

Banana beach 

Цена за пакет: Ценaта на излетот ќе биде објавена пред почетокот на летото 

Веќе ви спомнавме дека овој остров е идеален за млади, љубители на денска и ноќна журка. Плажата БАНАНА е идеално место за младите посетители и секако за сите со млад дух.  Овде имате Dj од пладне до полноќ. Журката е во полн ек уште во поладневните часови и трае со исто темпо до полноќ. Море, музика, пијачка, млади и разиграни луѓе, што повеќе може да посакате. Ова место навистина ќе ви се допадне и нема да ви здосади дури и секој ден од вашиот одмор да бидете тука. Секако ова не е класичен одмор, вака малку ќе се заморите, но кога ќе се вратите ќе спиете дома, може нели?! 

 

Цените во табелата подлежат на дополнителен попуст.За подетални информации контактирајте не ..

  

1/2 garden view 

1/2 sea view 

1/2 bungalow sea view 

  

ЦЕНА 

ЦЕНА 

ЦЕНА 

23.05.2024-30.05.2024 

160 

175 

145 

30.05.2024-06.06.2024 

180 

195 

165 

06.06.2024-13.06.2024 

220 

235 

205 

13.06.2024-20.06.2024 

270 

285 

255 

20.06.2024-27.06.2024 

310 

325 

295 

27.06.2024-04.07.2024 

365 

380 

350 

04.07.2024-11.07.2024 

425 

440 

410 

11.07.2024-18.07.2024 

455 

470 

440 

18.07.2024-25.07.2024 

455 

470 

440 

25.07.2024-01.08.2024 

455 

470 

440 

01.08.2024-08.08.2024 

455 

470 

440 

08.08.2024-15.08.2024 

455 

470 

440 

15.08.2024-22.08.2024 

455 

470 

440 

22.08.2024-29.08.2024 

455 

470 

440 

29.08.2024-05.09.2024 

400 

415 

385 

05.09.2024-12.09.2024 

330 

345 

315 

12.09.2024-19.09.2024 

260 

275 

245 

19.09.2024-26.09.2024 

200 

215 

185