• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Sentido Mamlouk Palace 5* (22)

 

Опис на хотелот

Локација: Хотелот има сопствена плажа и се наоѓа во прекрасен парк, опкружен со зеленило, 10 минути возење од аеродромот јужно кон Сафага.

Содржина: Хотелот располага со рибен и мексикански a la carte ресторан, 3 големи отворени и 1 затворен базен, детски клуб со анимации, фризер, продавници, 24 часа достапен лекар, интернет кафе, менувачница.
Спортски активности: 2 тениски игралишта, пинг-понг, фудбалско игралиште, одбојка на плажа, sub-aqua нуркачки клуб , 2 терени за голф во близина, велнес програма со фитнес сала, сауна, џакузи и масажи, училиште за јавање.
Сите соби се климатизирани и имаат: балкон или тераса, бања со када / туш, тоалет, биде, фен, телефон, мини бар, сателитска телевизија. Чадори и лежалки на плажа се бесплатни.

Услуга: All Inclusive (се вклучено) според хотелските правила, на база на шведска маса (самопослужување).

SHAHRAZAD
Вид на кујна:Меѓународна

Опис
Интернационалниот ресторан Шахразад нуди различни тематски јадења секој ден, овозможувајќи Ви да изберете специјалитети од разни кујни. Уживајте во индивидуалниот избор на појадок, ручек и вечера.
Отворање
Појадок: 07:00 - 10:30 
Доцен појадок: 10:30 - 11:30 
Ручек: 13:00 - 15:00 
Вечера: 19:00 - 22:00 

EL PASO
Вид на кујна:Мексикански

Опис
Уживајте во прекрасната вечера во à la carte ресторанот Ел Пасо  со широк спектар на мексикански задоволства.

THE GRILL HOUSE
Вид на кујна:Скара

Опис
Почувствувајте ја запалената страст на готвачот кој ќе ве импресионира со блескави и вкусни јадења на скара за вечера во  à la carte Grill House.

MANZOKU
Вид на кујна:Азиски

Опис
Вкусете ги најавтентичните и вкусни оброци на Далечниот Исток во à la carte ресторанот Manzoku. Врв на вашето гастрономско патување во различните делови на Азија.

GAMILA
Вид на кујна:Арапски

Опис
Уживајте во вкусната и пријатна арапска кујна, која се подготвува за вас во à la carte ресторанот на  соседниот хотел, Гамила. Уживајте во празникот на свежи состојки, егзотични зачини и арома.

BASILICO
Вид на кујна:Италијански

Опис
Benvenuto во à la carte ресторанот Basilico  во соседниот сестрински хотел SUNRISE Garden Beach Resort - Избери-! Уживајте во некои од најинтензивните италијански јадења и деликатеси.

FELUCCA

Вид на кујна:Морски плодови

Опис
 Felucca Seafood Restaurant во тсоседниот сестрински хотел SUNRISE Crystal Bay Resort ќе ги задоволи сите ваши желби за морска храна. Уживајтете во прекрасниот поглед на Црвеното Море додека го наградувате вашиот апетит. Ресторанот нуди à la carte вечера . Посебни попусти се нудат на гостите на SENTIDO Mamlouk Palace Resort.

NASAYA RESTAURANT & LOUNGE 

Опис
Релаксирачка оаза, каде што можете да седите, да се разладите и да земате голтка од освежителниот пијалок во текот на денот. Nasaya Beach Lounge & Restaurant во соседниот сестрински хотел SUNRISE Garden Beach Resort - исто така, нуди кулинарски специјалитети во текот на вечерта (со доплата).

Отворање
Пијалаци: 12:00 - 17:00 
Вечера: 19:00 - 24:00 

БАРОВИ
Опис
Заокружете го вашиот фасцинантен ден во еден од петте барови во SENTIDO Mamlouk Palace Resort, или во уникатното Shisha café со чај од пеперминт.

Отворање
2 Барови на базен (Island Bar & Splash Bar): 10:00 - 18:00. (до 17:00 часот во зима)
Chiringuito Beach Bar: 10:00 - 18:00 часот (до 17:00 часот во зима)
Victoria Pub: 18:00 - 02:00 .
Лоби бар: 24 часа

ОПИС НА УСЛУГАТА 
All inclusive
Избор на храна и пијалоци е вклучен во пакетот All Inclusive, кој е достапен до вашето одјавување од хотелот:

All Inclusive, исто така, вклучува избрани јадења во сестринскиот хотел SUNRISE Garden Beach Resort- се наоѓа на 500 метри.

Појадок  (7.00 - 10.30 ), доцен појадок (10: 30-11: 30), ручек (13:00 - 15:00 ), вечера (19:00-22: 00) и доцна вечера (мала шведска маса, 22:00 - 01:00.) во главниот ресторан International Restaurant Shahrazad
À la carte вечера во мексиканскиот и азискиот ресторан, како и италијанскиот и арапскиот ресторан во сестринскиот хотел SUNRISE Garden Beach Resort

 -Вода, безалкохолни пијалоци, локално вино или пиво за ручек и вечера
Закуска (12:00 - 17:00) и полноќна закуска (01:00 - 07:00)
Кафе и чај (15:00 - 17:00)
Минерална вода и топли пијалоци во лоби бар(24часа)
Безалкохолни пијалаци и локални алкохолни пијалоци во лоби бар (10:00 - 12:00)
Минерална вода, безалкохолни пијалаци и локални алкохолни пијалаци во Victoria Pub (18:00 - 24:00; од 24:00 - 02:00 со доплата), во Aqua Bar, во Pergola и барот на плажа (10:00 - 18:00)
Минибар со безалкохолни пијалоци и минерална вода во соба. Минибарот се полни при пристигнувањето. Секој седми ден се дополнува со безалкохолни пијалоци. Секојдневно се дополнува со минерална вода.
Хотелот го задржува правото да ги смени деталите и тајмингот
на All Inclusive без претходна најава. Информациите за времето на отворање и сервирање ќе бидат обезбедени при вашето пристигнување.


 ОБЈЕКТИ И АКТИВНОСТИ


- Активности во слободно време 
Стрелаштво
Одбојка на плажа
Диско
Нуркачки центар (ПАДИ)
Вечерна забава
Јавање коњ
Мини-голф
Фудбал
Пинг Понг
Тенис
Спортови на вода


- Холидеј Плус Активности
SENTIDO Распуст
SENTIDO Aqua Aerobics
SENTIDO Core
SENTIDO Discovery Walk
SENTIDO готвачка сесија
SENTIDOдегустација на локално вино
SENTIDO лов на богатство
SENTIDO Mini Disco
SENTIDO Creative

 

 www.sunrise-resorts.com

 

 Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

локација
X Координати: 27.099858478799216
Y координати: 33.828063011169434

ПРОМОТИВНИ ПАКЕТ ЦЕНИ

Цена со пресметан EB попуст кој важи за резервации до 31.01
Уплата при резервација 50%

 

ПРОМОТИВНИ ПАКЕТ ЦЕНИ

Цени со вклучен попуст до 29.02 и 50% уплата до 05.03

Sentido Mamlouk Palace 5 * 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
6 ноќевања / 7 дена + авионски билет + аеродромски такси +  All inclusive услуга + трансфери
DBL Standard Back View 494 494 494 494 494 559 559 559 559 559 559 559 537 494 494 494 494
2 adl 988 988 988 988 988 1118 1118 1118 1118 1118 1118 1118 1074 988 988 988 988
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1283 1283 1283 1283 1283 1413 1413 1413 1413 1413 1413 1413 1369 1283 1283 1283 1283
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) (2 - 06,99) 1578 1578 1578 1578 1578 1708 1708 1708 1708 1708 1708 1708 1664 1578 1578 1578 1578
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) (7 - 13,99) 1678 1678 1678 1678 1678 1841 1841 1841 1841 1841 1841 1841 1786 1678 1678 1678 1678
DBL Standard (Pool/Garden) 508 508 508 508 508 573 573 573 573 573 573 573 551 508 508 508 508
2 adl 1015 1015 1015 1015 1015 1146 1146 1146 1146 1146 1146 1146 1102 1015 1015 1015 1015
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1310 1310 1310 1310 1310 1441 1441 1441 1441 1441 1441 1441 1397 1310 1310 1310 1310
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) (2 - 06,99) 1605 1605 1605 1605 1605 1736 1736 1736 1736 1736 1736 1736 1692 1605 1605 1605 1605
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) (7 - 13,99) 1713 1713 1713 1713 1713 1876 1876 1876 1876 1876 1876 1876 1821 1713 1713 1713 1713
DBL Standard Partial Sea View 545 545 545 545 545 610 610 610 610 610 610 610 588 545 545 545 545
2 adl 1090 1090 1090 1090 1090 1220 1220 1220 1220 1220 1220 1220 1177 1090 1090 1090 1090
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1385 1385 1385 1385 1385 1515 1515 1515 1515 1515 1515 1515 1472 1385 1385 1385 1385
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) (2 - 06,99) 1680 1680 1680 1680 1680 1810 1810 1810 1810 1810 1810 1810 1767 1680 1680 1680 1680
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) (7 - 13,99) 1806 1806 1806 1806 1806 1969 1969 1969 1969 1969 1969 1969 1914 1806 1806 1806 1806
DBL Family Bunk Beds Room 564 564 564 564 564 629 629 629 629 629 629 629 607 564 564 564 564
2 adl  1127 1127 1127 1127 1127 1258 1258 1258 1258 1258 1258 1258 1214 1127 1127 1127 1127
2 adl + 1 chd ( 2 - 13,99) 1422 1422 1422 1422 1422 1553 1553 1553 1553 1553 1553 1553 1509 1422 1422 1422 1422
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) 1717 1717 1717 1717 1717 1848 1848 1848 1848 1848 1848 1848 1804 1717 1717 1717 1717
DBL Standard Sea View 582 582 582 582 582 647 647 647 647 647 647 647 626 582 582 582 582
2 adl 1165 1165 1165 1165 1165 1295 1295 1295 1295 1295 1295 1295 1251 1165 1165 1165 1165
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1460 1460 1460 1460 1460 1590 1590 1590 1590 1590 1590 1590 1546 1460 1460 1460 1460
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) (2 - 06,99) 1755 1755 1755 1755 1755 1885 1885 1885 1885 1885 1885 1885 1841 1755 1755 1755 1755
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) (7 - 13,99) 1899 1899 1899 1899 1899 2062 2062 2062 2062 2062 2062 2062 2008 1899 1899 1899 1899
DBL Family Garden View 601 601 601 601 601 666 666 666 666 666 666 666 644 601 601 601 601
2 adl  1202 1202 1202 1202 1202 1332 1332 1332 1332 1332 1332 1332 1289 1202 1202 1202 1202
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1497 1497 1497 1497 1497 1627 1627 1627 1627 1627 1627 1627 1584 1497 1497 1497 1497
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) 1792 1792 1792 1792 1792 1922 1922 1922 1922 1922 1922 1922 1879 1792 1792 1792 1792
DBL Family Pool View 620 620 620 620 620 685 685 685 685 685 685 685 663 620 620 620 620
2 adl  1239 1239 1239 1239 1239 1369 1369 1369 1369 1369 1369 1369 1326 1239 1239 1239 1239
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1534 1534 1534 1534 1534 1664 1664 1664 1664 1664 1664 1664 1621 1534 1534 1534 1534
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) 1829 1829 1829 1829 1829 1959 1959 1959 1959 1959 1959 1959 1916 1829 1829 1829 1829
SGL Standard (Pool/Garden) 615 615 615 615 615 713 713 713 713 713 713 713 680 615 615 615 615
1 adl + 1 chd (2 - 13,99) 910 910 910 910 910 1008 1008 1008 1008 1008 1008 1008 975 910 910 910 910
1 adl + 2 chd (2 - 13,99) (2 - 06,99) 1205 1205 1205 1205 1205 1303 1303 1303 1303 1303 1303 1303 1270 1205 1205 1205 1205
1 adl + 2 chd (2 - 13,99) (7 - 13,99) 1366 1366 1366 1366 1366 1512 1512 1512 1512 1512 1512 1512 1463 1366 1366 1366 1366
SGL Standard Back View 596 596 596 596 596 694 694 694 694 694 694 694 661 596 596 596 596
1 adl + 1 chd (2 - 13,99) 891 891 891 891 891 989 989 989 989 989 989 989 956 891 891 891 891
1 adl + 2 chd (2 - 13,99) (2 - 06,99) 1186 1186 1186 1186 1186 1284 1284 1284 1284 1284 1284 1284 1251 1186 1186 1186 1186
1 adl + 2 chd (2 - 13,99) (7 - 13,99) 1338 1338 1338 1338 1338 1484 1484 1484 1484 1484 1484 1484 1435 1338 1338 1338 1338
SGL Standard Partial Sea View 671 671 671 671 671 769 769 769 769 769 769 769 736 671 671 671 671
1 adl + 1 chd (2 - 13,99) 966 966 966 966 966 1064 1064 1064 1064 1064 1064 1064 1031 966 966 966 966
1 adl + 2 chd (2 - 13,99) (2 - 06,99) 1261 1261 1261 1261 1261 1359 1359 1359 1359 1359 1359 1359 1326 1261 1261 1261 1261
1 adl + 2 chd (2 - 13,99) (7 - 13,99) 1449 1449 1449 1449 1449 1596 1596 1596 1596 1596 1596 1596 1547 1449 1449 1449 1449
SGL Standard Sea View 727 727 727 727 727 824 824 824 824 824 824 824 792 727 727 727 727
1 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1022 1022 1022 1022 1022 1119 1119 1119 1119 1119 1119 1119 1087 1022 1022 1022 1022
1 adl + 2 chd (2 - 13,99) (2 - 06,99) 1317 1317 1317 1317 1317 1414 1414 1414 1414 1414 1414 1414 1382 1317 1317 1317 1317
1 adl + 2 chd (2 - 13,99) (7 - 13,99) 1533 1533 1533 1533 1533 1680 1680 1680 1680 1680 1680 1680 1631 1533 1533 1533 1533
TRL Family Bunk Beds Room 550 550 550 550 550 615 615 615 615 615 615 615 593 550 550 550 550
3 adl 1649 1649 1649 1649 1649 1845 1845 1845 1845 1845 1845 1845 1779 1649 1649 1649 1649
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1944 1944 1944 1944 1944 2140 2140 2140 2140 2140 2140 2140 2074 1944 1944 1944 1944
TRL Family Garden View 587 587 587 587 587 652 652 652 652 652 652 652 630 587 587 587 587
3 adl 1761 1761 1761 1761 1761 1956 1956 1956 1956 1956 1956 1956 1891 1761 1761 1761 1761
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 2056 2056 2056 2056 2056 2251 2251 2251 2251 2251 2251 2251 2186 2056 2056 2056 2056
3 adl + 2 chd (2 - 13,99) 2351 2351 2351 2351 2351 2546 2546 2546 2546 2546 2546 2546 2481 2351 2351 2351 2351
TRL Family Pool View 606 606 606 606 606 671 671 671 671 671 671 671 649 606 606 606 606
3 adl 1817 1817 1817 1817 1817 2012 2012 2012 2012 2012 2012 2012 1947 1817 1817 1817 1817
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 2112 2112 2112 2112 2112 2307 2307 2307 2307 2307 2307 2307 2242 2112 2112 2112 2112
3 adl + 2 chd (2 - 13,99) 2407 2407 2407 2407 2407 2602 2602 2602 2602 2602 2602 2602 2537 2407 2407 2407 2407
TRL Standard (Pool/Garden) 494 494 494 494 494 559 559 559 559 559 559 559 537 494 494 494 494
3 adl 1481 1481 1481 1481 1481 1677 1677 1677 1677 1677 1677 1677 1612 1481 1481 1481 1481
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1776 1776 1776 1776 1776 1972 1972 1972 1972 1972 1972 1972 1907 1776 1776 1776 1776
TRL Standard Back View 480 480 480 480 480 545 545 545 545 545 545 545 523 480 480 480 480
3 adl 1439 1439 1439 1439 1439 1635 1635 1635 1635 1635 1635 1635 1570 1439 1439 1439 1439
TRL Standard Partial Sea View 531 531 531 531 531 596 596 596 596 596 596 596 575 531 531 531 531
3 adl 1593 1593 1593 1593 1593 1789 1789 1789 1789 1789 1789 1789 1724 1593 1593 1593 1593
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1888 1888 1888 1888 1888 2084 2084 2084 2084 2084 2084 2084 2019 1888 1888 1888 1888
TRL Standard Sea View 568 568 568 568 568 633 633 633 633 633 633 633 612 568 568 568 568
3 adl 1705 1705 1705 1705 1705 1900 1900 1900 1900 1900 1900 1900 1835 1705 1705 1705 1705
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 2000 2000 2000 2000 2000 2195 2195 2195 2195 2195 2195 2195 2130 2000 2000 2000 2000

 

Редовен ценовник за сезона

Sentido Mamlouk Palace 5 * 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
6 ноќевања / 7 дена + авионски билет + аеродромски такси +  All inclusive услуга + трансфери
DBL Standard Back View 561 561 561 561 561 647 647 647 647 647 647 647 618 561 561 561 561
2 adl 1121 1121 1121 1121 1121 1295 1295 1295 1295 1295 1295 1295 1237 1121 1121 1121 1121
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1416 1416 1416 1416 1416 1590 1590 1590 1590 1590 1590 1590 1532 1416 1416 1416 1416
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) (2 - 06,99) 1711 1711 1711 1711 1711 1885 1885 1885 1885 1885 1885 1885 1827 1711 1711 1711 1711
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) (7 - 13,99) 1845 1845 1845 1845 1845 2062 2062 2062 2062 2062 2062 2062 1989 1845 1845 1845 1845
DBL Family Bunk Beds Room 654 654 654 654 654 741 741 741 741 741 741 741 712 654 654 654 654
2 adl  1307 1307 1307 1307 1307 1481 1481 1481 1481 1481 1481 1481 1423 1307 1307 1307 1307
2 adl + 1 chd ( 2 - 13,99) 1602 1602 1602 1602 1602 1776 1776 1776 1776 1776 1776 1776 1718 1602 1602 1602 1602
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) 1897 1897 1897 1897 1897 2071 2071 2071 2071 2071 2071 2071 2013 1897 1897 1897 1897
DBL Family Garden View 703 703 703 703 703 790 790 790 790 790 790 790 761 703 703 703 703
2 adl  1407 1407 1407 1407 1407 1581 1581 1581 1581 1581 1581 1581 1523 1407 1407 1407 1407
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1702 1702 1702 1702 1702 1876 1876 1876 1876 1876 1876 1876 1818 1702 1702 1702 1702
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) 1997 1997 1997 1997 1997 2171 2171 2171 2171 2171 2171 2171 2113 1997 1997 1997 1997
DBL Family Pool View 728 728 728 728 728 815 815 815 815 815 815 815 786 728 728 728 728
2 adl  1456 1456 1456 1456 1456 1630 1630 1630 1630 1630 1630 1630 1572 1456 1456 1456 1456
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1751 1751 1751 1751 1751 1925 1925 1925 1925 1925 1925 1925 1867 1751 1751 1751 1751
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) 2046 2046 2046 2046 2046 2220 2220 2220 2220 2220 2220 2220 2162 2046 2046 2046 2046
DBL Standard (Pool/Garden) 579 579 579 579 579 666 666 666 666 666 666 666 637 579 579 579 579
2 adl 1158 1158 1158 1158 1158 1332 1332 1332 1332 1332 1332 1332 1274 1158 1158 1158 1158
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1453 1453 1453 1453 1453 1627 1627 1627 1627 1627 1627 1627 1569 1453 1453 1453 1453
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) (2 - 06,99) 1748 1748 1748 1748 1748 1922 1922 1922 1922 1922 1922 1922 1864 1748 1748 1748 1748
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) (7 - 13,99) 1891 1891 1891 1891 1891 2109 2109 2109 2109 2109 2109 2109 2036 1891 1891 1891 1891
DBL Standard Partial Sea View 629 629 629 629 629 716 716 716 716 716 716 716 687 629 629 629 629
2 adl 1258 1258 1258 1258 1258 1432 1432 1432 1432 1432 1432 1432 1374 1258 1258 1258 1258
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1553 1553 1553 1553 1553 1727 1727 1727 1727 1727 1727 1727 1669 1553 1553 1553 1553
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) (2 - 06,99) 1848 1848 1848 1848 1848 2022 2022 2022 2022 2022 2022 2022 1964 1848 1848 1848 1848
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) (7 - 13,99) 2015 2015 2015 2015 2015 2233 2233 2233 2233 2233 2233 2233 2160 2015 2015 2015 2015
DBL Standard Sea View 679 679 679 679 679 765 765 765 765 765 765 765 736 679 679 679 679
2 adl 1357 1357 1357 1357 1357 1531 1531 1531 1531 1531 1531 1531 1473 1357 1357 1357 1357
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1652 1652 1652 1652 1652 1826 1826 1826 1826 1826 1826 1826 1768 1652 1652 1652 1652
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) (2 - 06,99) 1947 1947 1947 1947 1947 2121 2121 2121 2121 2121 2121 2121 2063 1947 1947 1947 1947
2 adl + 2 chd (2 - 13,99) (7 - 13,99) 2140 2140 2140 2140 2140 2357 2357 2357 2357 2357 2357 2357 2284 2140 2140 2140 2140
SGL Standard (Pool/Garden) 722 722 722 722 722 852 852 852 852 852 852 852 809 722 722 722 722
1 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1017 1017 1017 1017 1017 1147 1147 1147 1147 1147 1147 1147 1104 1017 1017 1017 1017
1 adl + 2 chd (2 - 13,99) (2 - 06,99) 1312 1312 1312 1312 1312 1442 1442 1442 1442 1442 1442 1442 1399 1312 1312 1312 1312
1 adl + 2 chd (2 - 13,99) (7 - 13,99) 1526 1526 1526 1526 1526 1722 1722 1722 1722 1722 1722 1722 1657 1526 1526 1526 1526
SGL Standard Back View 697 697 697 697 697 828 828 828 828 828 828 828 784 697 697 697 697
1 adl + 1 chd (2 - 13,99) 992 992 992 992 992 1123 1123 1123 1123 1123 1123 1123 1079 992 992 992 992
1 adl + 2 chd (2 - 13,99) (2 - 06,99) 1287 1287 1287 1287 1287 1418 1418 1418 1418 1418 1418 1418 1374 1287 1287 1287 1287
1 adl + 2 chd (2 - 13,99) (7 - 13,99) 1489 1489 1489 1489 1489 1685 1685 1685 1685 1685 1685 1685 1619 1489 1489 1489 1489
SGL Standard Partial Sea View 797 797 797 797 797 927 927 927 927 927 927 927 883 797 797 797 797
1 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1092 1092 1092 1092 1092 1222 1222 1222 1222 1222 1222 1222 1178 1092 1092 1092 1092
1 adl + 2 chd (2 - 13,99) (2 - 06,99) 1387 1387 1387 1387 1387 1517 1517 1517 1517 1517 1517 1517 1473 1387 1387 1387 1387
1 adl + 2 chd (2 - 13,99) (7 - 13,99) 1638 1638 1638 1638 1638 1834 1834 1834 1834 1834 1834 1834 1768 1638 1638 1638 1638
SGL Standard Sea View 871 871 871 871 871 1001 1001 1001 1001 1001 1001 1001 958 871 871 871 871
1 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1166 1166 1166 1166 1166 1296 1296 1296 1296 1296 1296 1296 1253 1166 1166 1166 1166
1 adl + 2 chd (2 - 13,99) (2 - 06,99) 1461 1461 1461 1461 1461 1591 1591 1591 1591 1591 1591 1591 1548 1461 1461 1461 1461
1 adl + 2 chd (2 - 13,99) (7 - 13,99) 1750 1750 1750 1750 1750 1945 1945 1945 1945 1945 1945 1945 1880 1750 1750 1750 1750
TRL Family Bunk Beds Room 635 635 635 635 635 722 722 722 722 722 722 722 693 635 635 635 635
3 adl 1905 1905 1905 1905 1905 2166 2166 2166 2166 2166 2166 2166 2079 1905 1905 1905 1905
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 2200 2200 2200 2200 2200 2461 2461 2461 2461 2461 2461 2461 2374 2200 2200 2200 2200
TRL Family Garden View 685 685 685 685 685 772 772 772 772 772 772 772 743 685 685 685 685
3 adl 2054 2054 2054 2054 2054 2315 2315 2315 2315 2315 2315 2315 2228 2054 2054 2054 2054
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 2349 2349 2349 2349 2349 2610 2610 2610 2610 2610 2610 2610 2523 2349 2349 2349 2349
3 adl + 2 chd (2 - 13,99) 2644 2644 2644 2644 2644 2905 2905 2905 2905 2905 2905 2905 2818 2644 2644 2644 2644
TRL Family Pool View 710 710 710 710 710 797 797 797 797 797 797 797 768 710 710 710 710
3 adl 2129 2129 2129 2129 2129 2390 2390 2390 2390 2390 2390 2390 2303 2129 2129 2129 2129
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 2424 2424 2424 2424 2424 2685 2685 2685 2685 2685 2685 2685 2598 2424 2424 2424 2424
3 adl + 2 chd (2 - 13,99) 2719 2719 2719 2719 2719 2980 2980 2980 2980 2980 2980 2980 2893 2719 2719 2719 2719
TRL Standard (Pool/Garden) 561 561 561 561 561 647 647 647 647 647 647 647 618 561 561 561 561
3 adl 1682 1682 1682 1682 1682 1942 1942 1942 1942 1942 1942 1942 1855 1682 1682 1682 1682
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1977 1977 1977 1977 1977 2237 2237 2237 2237 2237 2237 2237 2150 1977 1977 1977 1977
TRL Standard Back View 542 542 542 542 542 629 629 629 629 629 629 629 600 542 542 542 542
3 adl 1626 1626 1626 1626 1626 1887 1887 1887 1887 1887 1887 1887 1800 1626 1626 1626 1626
TRL Standard Partial Sea View 610 610 610 610 610 697 697 697 697 697 697 697 668 610 610 610 610
3 adl 1831 1831 1831 1831 1831 2091 2091 2091 2091 2091 2091 2091 2005 1831 1831 1831 1831
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 2126 2126 2126 2126 2126 2386 2386 2386 2386 2386 2386 2386 2300 2126 2126 2126 2126
TRL Standard Sea View 660 660 660 660 660 747 747 747 747 747 747 747 718 660 660 660 660
3 adl 1980 1980 1980 1980 1980 2240 2240 2240 2240 2240 2240 2240 2154 1980 1980 1980 1980
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 2275 2275 2275 2275 2275 2535 2535 2535 2535 2535 2535 2535 2449 2275 2275 2275 2275

Цените се дадени по соба и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен лет)
Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)
Дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот

Цената не вклучува:

Египетска влезна виза - за патници со македонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.
Цената на визата е 26$ и истата се плаќа при резервација
Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите
Патничко осигурување
Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.