• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

SANTALA-12/10noki - sopstven prevoz ( 53 )

SANTALA се наоѓа на едниот од плоштадите во Неос Марнарас, на почетокот на шеталиштето кое води до песочната градска плажа. Терасите на дуплекс апартманите имаат поглед на плоштад и море, а терасата на апартманот гледа кон мирната улица. Дуплекс апартманите имаат одделена кујна со трпезариска маса, што надополнува нешто потесна тераса. Сместени се на втор кат и имаат одделни спални соби, една со брачен кревет, а втора со 2 единечни кревета. Секој дуплекс апартман има два телевизора како и два клима уреди чие користење е вклучено во цената. Сите имаат бежичен интернет.

 
 

 

 

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 – 30 дена пред поаѓање 10%

29 – 20 дена пред поаѓање 20%

19 – 15 дена пред поаѓање 40%

14 – 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 – 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.