• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Vila Nikos-10 ноќи/сопствен превоз (100)

Локација: Вила Nikos се наоѓа во централниот дел на Потос, на околу 150 метри од морето.

Содржина на вилата: Вилата располага со двокреветно и четирикреветно студио со поголема софа кревет на извлекување, погодна за возрасни, како и четворокреветен апартман.

Содржина на собите: Сите сместувачки единици се наоѓаат на првиот кат од вилата, со поглед на улица и се опремени со чајна кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, прибор без тави), наменети за приготвување лесни оброци, клима уред чија употреба е вклучена во цена, ТВ,  тоалет, многу пространа тераса со столици за седење и тенди како и WiFi (слаба конекција). Во вилата се менуваат пешкири на 3 дена, како и постелнина, додека чистењето е на секои пет дена.

 

Cena je izražena samo u evrima.
Vila Tip 18.05 28.05 7.06 17.06 27.06 7.07 17.07 27.07 6.08 16.08 26.08 5.09 15.09 25.09
Vila
Nikos
TV, AC
1/2 Std / 90* 135* 365 440 530 615 615 615 530 180* 150* 110* 80*
1/3 Std / 80* 105* 380 450 550 635 635 635 555 150* 135* 95* 70*
1/2+K Std / 90* 135* 390 460 560 645 645 645 565 180* 150* 110* 70*
1/4 Std / 70* 95* 425 495 595 675 675 675 600 140* 125* 85* 70*
1/4+K Std / 65* 90* 435 505 605 685 685 685 615 135* 115* 75* 70*
1/4 App / 75* 105* 500 575 680 755 755 755 685 150* 130* 90* 70*
Upotreba klime / Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata
Легенда
  • 1/2 Std – Dvokrevetni studio; 1/2+K – Studio sa dva standardna ležaja i kaučem na razvlačenje;
  • 1/3 Std – Trokrevetni studio;
  • 1/4 Std – Četvorokrevetni studio;
  • 1/4+K Std – Studio sa četiri standardna ležaja i kaučem na razvlačenje;
  • 1/4 App – Četvorokrevetni apartman.
  • Free - besplatna upotreba klime.

– Crvenom bojom su obeleženi prodati studiji/apartmani
– Cene označene zvezdicom (*) su cene paket aranžmana (smeštaj i prevoz, bez teritorijalne doplate za prevoz) po osobi

 

-Услуги за групна придружба и сместување (апартман/студио I категорија) на база 10 ноќевања, во случај на смени со * и цената за превоз но без доплата за превоз северно од Ниш, услуги на претставници од агенцијата.

 

задолжителна доплата на име “stay over“  данок за престој од 0,5 евра на ден по соба, плаќањето се врши на лице место , програма за ненаведени услуги, индивидуални и други трошоци на патниците.

 

-Во студијата или апартманите првиот ден влезот е во 15:30 часот (по локално време), а последниот ден студијата и апартманите се напуштаат до 09:00 часот (по локално време). Патниците влегуваат во исчистени и подготвени сместувачки капацитети, но за време на престојот се должни да се грижат за нивната хигиена. Сите апартмани и студија имаат основен кујнски прибор и опрема, но не и тоалетна хартија и средства за хигиена. Не е можно да се избере кат, поглед или број на соба, освен ако не е поинаку наведено во програмата.