• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

PERUN & PLATINUM CASINO 4* (35)

 

Локација : 350 м од жичарницата 
По подолга пауза, прочуениот хотел Перун во 2014 год. повторно ги отвори вратите за своите гости. 
Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско. 
Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче. 
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, фитнес, простории за масажа и салон за убавина

www.hotelperunbansko.com

 

 

Во цената е вклучено :

појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, детски кат,  паркинг, интернет.


Дополнителни услови : 

 Дете до 1.99 год. – бесплатно

Дете од 2-5.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно

Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст

Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 25% попуст

Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – бесплатно.

Второ дете од 2-11.99 год. – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло – 20% попуст

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 45€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден