• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ПЕФКОХОРИ

Vila Orosimo- 10/15 noki sopstven prevoz ( 100 )

Локација: Vila Orosimo се наоѓа во центарот на Пефкохори, кај кружниот тек, на 100 метри од плажа. Објектот има идеална локација: под вилата има голем супермаркет, а во непосредна близина има пекари, пицерии, таверни, намирници, кафе барови, автобуска и такси станица. 

Содржина на вилата: Нудиме 15 сместувачки единици, двокреветни и трокреветни студија, кои имаат поглед на улица или двор. Двојното студио со ознака ПП е опремено со брачен кревет или стандардни кревети и има поглед кон задниот дел, кон ѕидот на соседната вила, додека трокреветните студија имаат три стандардни кревети и имаат поглед на улица или двор. Вилата ја препорачуваме на млади луѓе, како и на семејства и парови кои сакаат се да им биде на дофат и лесно достапно, за оние кои сакаат да го почувствуваат духот на Пефкохори во секоја смисла. 

Погодности на собите: Сите сместувачки единици се состојат од мини кујна (мини електричен шпорет, фрижидер, кујнски прибор) за приготвување лесни оброци, бања, клима вклучена во цената, WiFi (слаб проток), ТВ, крпи, тераси каде има комплети за седење и се заштитени со тенди. Постелнината и крпите се менуваат на 5 дена, додека чистењето е на денот на смената.

 

Cena je izražena samo u evrima, jer je dinarski deo aranžmana ukinut

Aranžmani na 10 noćenja

Vila Tip 22.05.

01.06.
01.06.

11.06.
06.06.

16.06.
11.06.

21.06.
16.06.

26.06.
21.06.

01.07.
26.06.

06.07.
01.07.

11.07.
06.07.

16.07.
11.07.

21.07.
16.07.-26.07.
21.07.-31.07.
26.07.-05.08.
31.07.-10.08.
05.08.-15.08.
10.08.-20.08.
15.08.

25.08.
20.08.

30.08.
25.08.

04.09.
30.08.

09.09.
04.09.

14.09.
09.09.

19.09.
19.09.

29.09.
Vila
OrosimoTV, AC
1/2 Std PP 85* 110* 140* 170* 180* 350 370 390 415 450 490 470 410 370 185* 165* 145* 105*
1/2 Std 90* 120* 150* 180* 190* 365 385 405 430 465 505 485 425 385 195* 175* 155* 110*
1/3 Std 80* 105* 125* 140* 150* 415 435 455 480 515 555 540 485 455 165* 145* 125* 90*

Aranžmani na 15 noćenja

Vila Tip 22.05.

06.06.
01.06.

16.06.
06.06.

21.06.
11.06.

26.06.
16.06.

01.07.
21.06.

06.07.
26.06.

11.07.
01.07.

16.07.
06.07.

21.07.
11.07.

26.07.
16.07. – 31.07.
21.07. – 05.08.
26.07. – 10.08.
31.07. – 15.08.
05.08. – 20.08.
10.08.

25.08.
15.08.

30.08.
20.08.

04.09.
25.08.

09.09.
30.08.

14.09.
04.09.

19.09.
14.09.

29.09.
Vila
Orosimo
TV, AC
1/2 StdPP 170* 180* 215* 250* 480 505 545 570 620 650 690 670 620 555 495 245* 220* 160*
1/2 Std 180* 190* 230* 265* 505 525 570 590 640 675 715 690 645 580 520 265* 235* 170*
1/3 Std 150* 160* 180* 205* 570 600 645 665 715 750 790 775 730 680 625 215* 190* 135*
Легенда
  • 1/2 Std PP – Dvokrevetni studio sa pogledom na drugu kuću;
  • 1/2 Std – Dvokrevetni studio;
  • 1/3 Std – Trokrevetni studio.

– Crvenom bojom su obeleženi prodati studiji/apartmani
– Cene označene zvezdicom (*) su cene paket aranžmana (smeštaj i prevoz, bez teritorijalne doplate za prevoz) po osobi

Popust – FIRST MINUTE:
Za gotovinske uplate, celokupnog iznosa prilikom rezervacije, odobravamo popust od 15%. Akcija traje od 01. oktobra do 31. januara
Za gotovinske uplate, celokupnog iznosa prilikom rezervacije, odobravamo popust od 10%. Akcija traje od 01. februara do 28. februara
Za gotovinske uplate, celokupnog iznosa prilikom rezervacije, odobravamo popust od 5%. Akcija traje od 01. marta do 30. aprila

 

задолжителна доплата на име „Stay over“ данок за престој од 0,5 евра на ден по соба, плаќањето се врши на лице место , услуги кои не се наведени во програмата, индивидуални и други трошоци на патниците. 

 

Во студијата или апартманите се влегува првиот ден од престојот во 15:30 часот (по локално време), а студијата и апартманите се напуштаат последниот ден од престојот најкасно до 09:00 часот (по локално време). Патниците влегуваат во исчистени и сподготвени сместувачки единици, но за време на престојот се должни да се грижат за нивната хигиена. Сите апартмани и студија имаат основен кујнски прибор и опрема, но не и тоалетна хартија и средства за хигиена. Не е можно да се избере кат, поглед или број на соба, освен ако не е поинаку наведено во програмата.    Во случај на недоволен број пријавени патници, агенцијата го задржува правото да откаже или организира одредени поаѓања во соработка со друга агенција. Минималниот број на патници за организација на аранжманот е 30. Во случај на откажување, минималниот рок е 15 дена пред почетокот на аранжманот.