• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

ЛОРЕТ ДЕ МАР (со Италија и Азурен Брег)

                        

Земја со богата историја, традиција и култура. Земја на Фламенгото, коридата и виното. Сончева, топла и возбудлива 24 часа. Ве водиме на Коста Брава – “ Дива Обала” , со стрмни, избраздани карпи и проѕирно сино море, скриени заливи, широки песочни плажи, во позадина со борова и храстова шума. Коста Брава т.е. Каталонската Ривиера нуди прекрасен одмор, многу атрактивни излети и незаборавни ноќи: Барселона, Фигерас, забавниот парк Порт Авентура, водени лудории, аквариум, Маринеленд… а ноќе многубројни дискотеки, барови и забава до раните утрински часови… Ние за Вас го одбравме најпознатиот центар на Коста Брава – ЛОРЕТ ДЕ МАР +++ Гламурот на Азурниот Брег: Ница, Kан, Монако, Монте Карло, Сен Тропе и шармот на Северна Италија: Венеција и Верона.


Пакет аранжман со АВТОБУС

Коста брава-Азурен Брег – Венеција

Венеција-Верона-Барселона-Кан-Ница-Монако-Монте Карло-

Сент Тропе

Земја со богата историја, традиција и култура. Земја на Фламенгото, коридата и виното. Сончева, топла и возбудлива 24 часа. Ве водиме на Коста Брава – “ Дива Обала” , со стрмни, избраздани карпи и проѕирно сино море, скриени заливи, широки песочни плажи, во позадина со борова и храстова шума. Коста Брава т.е. Каталонската Ривиера нуди прекрасен одмор, многу атрактивни излети и незаборавни ноќи: Барселона, Фигерас, забавниот парк Порт Авентура, водени лудории, аквариум, Маринеленд… а ноќе многубројни дискотеки, барови и забава до раните утрински часови… Ние за Вас го одбравме најпознатиот центар наКоста Брава –  ЛОРЕТ ДЕ МАР+++ Гламурот на Азурниот Брег: Ница, Kан, Монако, Монте Карло и шармот на Северна Италија: Венеција и Верона.           3 Децении  искуство,  традиција, задоволни гости  !


Пакет аранжман со АВТОБУС                         

Термини: 10 Јуни , 01  и 15 Јули, 08 Септември 2022                        

ПРОГРАМА:

1 ден  СКОПЈЕВЕНЕЦИЈА:

Состанок на групата во 12.00ч. на пакингот спроти спортски центар Борид Трајковски.  Поаѓање во 12.30ч. Се патува преку гр. премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи. Ноќно возење.

2 ден  ВЕНЕЦИЈАВЕНЕТО Регија:

Пристигнување во утринските часови. Факултативно, со брод се префрлуваме во островската Венеција. Разгледување на градот: плоштадот и црквата Сан Марко, Дуждевата палата, Кулата часовник, мостот на воздишки, мостот Риалто, Каналот Гранде. Прошетка низ тесните и живописни улички со безброј мостови над каналите низ кои пловат легендарните гондоли. Слободно време за индивидуални прошетки.

Со брод се враќаме кон пристаништето Пунта Сабиони од каде со автобус одиме до хотелот. Сместување во хотел. Ноќевање.

3ден  ВЕНЕТО – ВЕРОНА – ЉОРЕТ ДЕ МАР:

Појадок. Патувањето продолжува кон Верона. Целодневен престој и прошетка низ центарот на стариот град Верона: плоштадите Бра и Ербе, Дел Сињории, старата тврдина и нејзиниот познат мост, Арената. Прошетка низ пешачката улица Мазини, Куќата на Јулија... Слободно време за индивидуални прошетки. Патувањето кон Шпанија продолжува во вечерните часови. Се патува покрај Пиаченца, Генова, Вентимиља, Ница, Монпелие, Перпињан, Гирона. Ноќно возење.

4– 10 ден  ЉОРЕТ ДЕ МАР

Пристигнување во Лорет де Мар во предпладневните часови. Сместување во одбраниот хотел после 14:00ч.Слободно попладне.      Престој на база 6  ноќевања со појадок или 6 полу пансиони.

За време на престојот ќе бидат организирани бројни факултативни излети: BARCELONA PANORAMICA, COSTA BRAVA TOUR, PORT AVENTURA – забавниот парк, BARCELONA BY NIGHT & DISCO OPIUM, AQUARIUM, NOU CAMP, FIGUERAS – MUSEUM DALI,FLAMENCO SHOW, дискотеки во Љорет де Мар…

 

10 ден  ЉОРЕТ ДЕ МАР – АЗУРЕН БРЕГ

Појадок. Напуштање на собите до 10.00 ч. Слободен ден за одмор, прошетки и индивидуални активности, или можност за факултативен излет: BARCELONA MAGIC: со посета на Аквариум и Магичните фонтани во вечерните чсови kako и шопинг во големите стоковни куќи трговски центри ! Во вечерните часови поаѓање за Азурен брег. Се патува преку Перпињан, Ним, Ноќно возење. 

 

11 ден   АЗУРЕН БРЕГ : Сент Тропе- Кан - Ница

 

Пристигнување на Азурниот брег во утринските часови. Престојот на Азурниот брег го започнуваме со посета на најгламурозниот град на Азурниот брег – СЕНТ ТРОПЕ: Прошетка по живописните улички, пристаништето со луксузните јахти и прочуени кафичи ( Senequer) каде вообичаено се испива утринското кафе со познатиот колач Tarte Trapezien.  Патувањето го продолжуваме кон Кан.

Кан,  – познат по својата Кроасета, филмската палата, луксузните хотели. Се искачуваме во стариот град Сике, познат по  својата тврдина и готска црква. Прошетка покрај познатата Филмска Палата и шеталиштето на Палмите- Кроасета.

Се возиме по Наполеоновиот Пат, покрај самата обала и идиличните мали гратчиња на патот кон Ница.

Ница,  – Кралица на Француската Ривиера, срцето на најбогатиот период познат како  ‘Belle Epoque”.

Иконскиот хотел Negresko, Шеталиштето на Англичаните или “Promenade des Angles”,  плоштадот Масена, стариот дел од градот со познатата Кралска Опера, куќата каде престојувал Наполеон, плоштадот Cours Saleya… Слободно време за индивидуални прошетки.

Сместување во хотел во регијата на Азурниот брег. Ноќевање.

 

12. денАЗУРЕН БРЕГЕЗ - МОНАКО:

 

Појадок.Ги сместуваме стварите во автобус. Се возиме  кон Ез со прекрасен панорамски поглед на Азурниот брег, на монденскиот полуостров Cap Ferat  каде се наоѓа вилата на Ephrussi de Rothschild, местата Villefranch –sur-Mer, Beaulie-sur-Mer  и средновековниот град ЕЗ и посета на најпознатата фабрика за производство на Француски парфеми ФРАГОНАРД во Ез. Можност да купите парфеми по фабрички цени.

Продолжуваме кон Монако: Прошетка низ стариот град познат по Палатата на Фамилијата Грималди, црквата Свети Никола, Океаногравскиот институт, прекрасниот парк, живописните тесни улички...  Пешачиме кон Монте Карло покрај пристаништето со луксузни јахти, патеката каде се вози Формула1.

Слободно време за посета на плажата Ларвото во Монте Карло и можност за капење. Во попладневните часови се упатуваме кон центарот на  МОНТЕ КАРЛО  за да го доловиме гламурот и сјајот преку неговите паркови, трговски центри, луксузни хотели и прочуени Казина. 

 

МОНАКОСКОПЈЕ: Во вечерните часови, поаѓаме кон Скопје. Се патува покрај Генова, Верона, Љубљана, Загреб, Белград со попатни паузи за одмор.   

 

13. ДЕН. СКОПЈЕПристигнување во вечерните часови.

 

 

ЦЕНА:  Според дадената табела во прилог.

 

 

      ALEGRIA FENALS MAR
 
Јуни Јули Јули Август СЕПТЕМВРИ
3* Superior   10 1 15 24 8
по лице во 1/2 соба НП 409 475 579 479 399*/ 479
Трето лице во 1/2+1 соба НП 395 455 499 469 389*/ 459
1-во дете 2-12 г. НП 329 359 419 389 359*/ 419
Доплати: 6 Полупансиона:     возрасни:35, деца:20    
           ПРОМО: ГРАТИС Полупансион во Шпанија за термин 08.09. за уплати до 15.07. 
        ALEGRIA 
 
Јуни Јули Јули Август СЕПТЕМВРИ
        SUN VILLAGE  4*    10 1 15 24 8
по лице во 1/2 соба НП 439 509 549*/599 499 459*/ 499
Трето лице во 1/2+1 соба НП 425 489 489*/539 489 439*/ 479
1-во дете 2-12 г. НП 355 385 399*/429 399 379*/ 399
2-ро дете 2-12 г. (на барање) НП 355 385 399*/429 399 379*/ 399
Доплати: 6 Полупансиона:     возрасни: 50, деца: 25    
           ПРОМО: ГРАТИС Полупансион во Шпанија за термин 08.09. за уплати до 15.07. 
                                НАПОМЕНА : Цените со ( * ) за 08.09.2022, важат за уплaти до 15.07.2022          
     VILLA GARBI 3*    Јуни Јули Јули Август  Септември
    10 1 15 24 8
по лице во 1/2 соба НП 439 525 539 489 419
Трето/Четврто, лице во 1/3-4   НП 429 515 499 479 399
1-во дете 5-12 г. НП 389 455 459 425 365
2-ро дете 5-12 г. НП 339 385 389 365 325
Доплати: 6 Полупансиона:     возрасни:35, деца:20    
     COPACABANA 3*    Јуни Јули Јули Август  Септември
    10 1 15 24 8
по лице во 1/2 соба НП 499 599 599 499 399
Трето лице во 1/2+1 соба НП 479 569 569 479 379
1-во дете 2-12 г. НП 269 269 269 269 269
2-ро дете 2-12 г. НП 369 419 419 369 329
           Доплати: 6 Полупансиона: возрасни 45, 2 ро дете: 25, прво дете free
    GRAND DON JUAN    Јуни Јули Јули Август  Септември
       RESORT  4*    10 1 15 24 8
по лице во 1/2 соба НП 449 519 559 549 439
Трето лице во 1/2+1 соба НП 429 499 525 535 430
1-во дете 2-12 г. НП 345 375 399 395 340
2-ро дете 2-12 г. (на барање) НП 345 375 399 395 340
Доплати: 6 Полупансиона:     возрасни:50, деца:25    
   MARIA DEL MAR 4*    Јуни Јули Јули Август  Септември
    10 1 15 24 8
по лице во 1/2 соба НП 479 595 599 585 510
Трето лице во 1/2+1 соба НП 459 579 559 569 495
1-во дете 2-13 г. НП 269 269 269 269 269
Доплати: 6 Полупансиона:     возрасни:40, 1во дете:FREE 
     PLAZA PARIS 4*    Јуни Јули Јули Август  Септември
    10 1 15 24 8
по лице во 1/2 соба НП 489 589 599 489 469
Трето лице во 1/2+1 соба НП 459 555 499 459 444
1-во дете 2-12 г. НП 365 415 429 365 355
2-ро дете 2-12 г. (на барање) НП 365 415 429 365 355
Доплати: 6 Полупансиона:     возрасни: 60, деца:30    

 

Цената  на аранжманот вклучува:

• Високотуристички автобус со клима, ТВ, видео

 • 6 Ноќевања со појадок или 6 Полупансиона според табелата во одбран хотел во Лорет де Мар  
 • 1 Ноќевање со појадок во хотел 2*/3* во регијата на Азурен брег (Ница - Кан)  
 • 1 Ноќевање со појадок во хотел 2*/3*во регија Венето
 • Целодневна посета на Верона

• Сместување во дво/тро/четворокреветни соби, според табелата

• Организација и туристички придружник на патувањето

 

            Цената на аранжманот НЕ вклучува:

 

 • Задолжително патничко осигурување: 460 денари (задолжително се плаќа во агенција)
 • Туристичка такса за хотели  на Азурниот брег и Италија: 5 (задолжително се плаќа во агенција)
 • Туристичка такса за хотели  Шпанија: 0,75 €/ден хотел со 3* / 1,25 €/ден хотел со 4* (се плаќа на лице место)
 • Девизен дел, сервис на локалната Шпанска агенција: 25 по лице
 • Задолжителен пакет излети АЗУРЕН БРЕГ : посета на Сен Тропе, Кан, Ница, Ез, Фрагонард, Монако, Монте Карло : 30€  по лице.

 

• Доплата за еднокреветна соба: 50% плус од цената, (задолжителна резервација и плаќање во агенција).

 • Факултативни излети и влезници според програмата. Информации во агенција.

 

 • Девизниот дел, задолжителниот пакет излети АЗУРЕН БРЕГ, избор на факултативни излети, се уплатуваат кај водичот на групата пред пристигнување во Шпанија.

 

 

ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА МЕСТА ВО СЕКОЈА СМЕНА !