CORAL BLUE BEACH***(22)

Локација: Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини

Плажа: Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Услуга: Полупансион (појадок и вечера).

Интернет: Бесплатно Wi - Fi на рецепција и на барот покрај плажа.

Сместување:   Сместување во собите е после 15 часот локално време, напуштање на собите е до 10 часот последниот ден по локално време.


Double Room: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) –

максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 5 години без дополнително легло;


Bungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло –

максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99) или 3 возрасни;


Family Room with bunk bed: Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат –

максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99 години) + 1 дете до 5,99 г. или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 г.;
Дополнителните легла во сите соби се на расклопување; креветите на спрат се најчесто од железна конструкција.
Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.
Чистење на собите: Согласно нови протоколи за Covid-19 за кои информација може да се добие на рецепција. 

 

Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) - 5 € на ноќ - со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот. 

 

Хотелски содржини: 

 • Хотелскиот комплекс се простира на самата песочна плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце;
 • Главениот ресторан "Thalassa" е место каде се служат појадокот и вечерата на принцип шведска маса, со голем избор на вкусни домашни јадења и специјалитети.
 • Барот на плажа "Ammos" е преубаво место на самата плажа и под борови дрвја каде се нудат свежи сокови, сладоледи, лесно освежување, коктели и вкусна ужина;

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

 

Early Booking попуст – 10% за резервации до 15.02.2024

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!


Термин

Услуга

DBL

Bungalow

Family Bunk Bed

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера

26.05 - 02.06.24

7 HB

250 €

260 €

270 €

02.06 - 09.06.24

7 HB

280 €

290 €

300 €

09.06 - 16.06.24

7 HB

340 €

350 €

360 €

16.06 - 23.06.24

7 HB

405 €

425 €

440 €

23.06 - 30.06.24

7 HB

425 €

445 €

460 €

30.06 - 07.07.24

7 HB

535 €

555 €

570 €

07.07 - 14.07.24

7 HB

560 €

580 €

630 €

14.07 - 21.07.24

7 HB

580 €

600 €

630 €

21.07 - 28.07.24

7 HB

580 €

600 €

630 €

28.07 - 04.08.24

7 HB

580 €

600 €

630 €

04.08 - 11.08.24

7 HB

580 €

600 €

630 €

11.08 - 18.08.24

7 HB

580 €

600 €

630 €

18.08 - 25.08.24

7 HB

580 €

600 €

630 €

25.08 - 01.09.24

7 HB

580 €

600 €

630 €

01.09 - 08.09.24

7 HB

415 €

425 €

435 €

08.09 - 15.09.24

7 HB

400 €

410 €

420 €

15.09 - 22.09.24

7 HB

315 €

325 €

335 €

Две деца до 11,99 години БЕСПЛАТНО во Bungalow и Family Bunk Bed


Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд 

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена


Цената вклучува:                               

•      7 ноќевања со појадок и вечера

 • Две деца до 11.99 години - Бесплатно

•      Користење на клима уред

•      Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот

•      Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)    

Доплати:

•      Туристичка такса од 3 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;                       

•      Трет возрасен на дополнително легло плаќа 35€ на ноќ;

•      Трето дете од 0-11,99 години 23€ на ноќ;

 • Доплата за HB+ - бесплатни пијалоци за време на вечерата од мени во ресторанот – 15 € на ден за возрасен и 8 € за деца до 11.99 г.
 • Доплата за – FB + - ручек и весплатни пијалоци за време на ручек и вечера од мени на ресторанот – 33 € на ден за возрасен и 17 € за деца до 11.99 г.
 • Превоз Македонија – Грција – Македонија

- Скопје / Велес / Неготино / Граничен премин Богородица – 45 € за возрасни и 35 € за деца до 11,99 г.

- Струмица – 60 € за возрасни и 50 € за деца до 11,99 г.

Превозот се реализира со автобус, комбе или патничко, а истото го одредува агенцијата еден ден пред поаѓање.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува превозното средство.

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција за време и место на поаѓање

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред кажаното време на поаѓање.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Напомена за резервации со попусти:

•         бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!

•         агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.

•         резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!

•         доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација.

•         за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти

•         Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.

 

Начин на резервирање и правила за отказ:

 • Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ.
  Доколку резервацијата се прави 14 или помалку денови пред датумот на започнување потребно е 100% уплата на вкупниот износ.
 • За резервација е потребно да се дадат точно име и презиме на сите патници и датуми на раѓање
 •  Корисникот може во секој момент да се откаже од патувањето и тоа треба задолжително да го направи во писмена форма. Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци како надомест во определен процент:

- за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5%

- за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето 20%

- за отказ од 29 до 20 дена пред патувањето 50%

- за отказ од 19 до 15 дена пред патувањето 80%

- за отказ од 14 до 0 дена пред патување или во текот на патувањето 100%

 

Локација: 
Грција / Халкидики / Ситониа / Геракини
Hotel - Nea Moudania,  14 km; Hotel - Gerakini, Paralia Gerakinis 2 km; Hotel - Psakoudia 7.6 km; Hotel - Metamorfosi 17.5 km; Hotel - Nikiti 24 km

GPS:
X Координати: 40.276520
Y координати: 23.428868