• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA AGIOS GEORGIOS (20)

 

Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на 20 метри од вилата.Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа совршено во комбинација со околните шуми и планини. Заоѓањето на сонцето е посебно доживување – како се спушта зад морето небото се украсува со црвени, пурпурни и портокалови зраци, па престојот на плажа попладне се продолжува и до 21 часот. Покрај природните убавини, туристите ги привлекува и добрата туристичка организација.

Студиа Агиос Георгиос Б кат. – 70 метри од плажа, прекрасно уреден двор со мnогу зеленило, маслинки, опремен со детски играчки и скара на користење, ТВ и дел за дружење. Студијата се опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата (3 Еур/ден), големи тераси. Четворокретните студиа се мезонети на 2 нивоа и голема пространост, идеални за комфорен семеен одмор, некои се со поглед на море.


ПОПУСТИ :

25% за УПЛАТИ до 31.12.2019

15% за УПЛАТИ до 28.02.2020

10% за УПЛАТИ до 30.04.2020

 

Термин :

1/2 студио

1/3 студио

1/4 студио (4+1 лица)

23.05.

69

79

89

30.05.

99

109

119

06.06.

159

169

179

13.06.

199

209

229

20.06.

259

269

289

27.06.

279

289

309

04.07.

299

309

319

11.07.

339

349

379

18.07.

339

349

379

25.07.

339

349

379

01.08.

339

349

379

08.08.

339

349

379

15.08.

339

349

379

22.08.

299

309

339

29.08.

239

249

259

05.09.

119

129

129

13.09.

79

89

99

Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз 30 Еур возрасни Битола – Прилеп . 35 Еур Скопје, Велес, Штип, Кавадарци .
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не можи да се комбинирааат.
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст, доплата за клима 3 Еур/ден (се плаќа на лице место)
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Попусти:20% за уплата до 31/12/2019 15% за уплата 30/01/2020 10% за уплата 30/03/2020
                                                                        
Цените се дадени по лице на 7 ноќи СЕ ВКЛУЧЕНО во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Деца 0-6 години ГРАТИС. Деца 6-12 години 89 Еур. Трет возрасен 126 Еур.
Автобуски превоз 30 Еур возрасни Битола – Прилеп . 35 Еур Скопје, Велес, Штип, Кавадарци .
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не можи да се комбинирааат.
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст, доплата за клима 3 Еур/ден (се плаќа на лице место)
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја сабота)

Скопје – 35€ по лице
Штип – 40€ по лице
Струмица – 40€ по лице
Велес  – 35€ по лице
Неготино – 35€ по лице
Удово  – 35€ по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Халкидики:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон – – 30€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице (Доплата од 5€ за промо пакетите со вклучен превоз)

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота)
04:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
06:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
05:00 h Скопје (Дрводекор)
05:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
06:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
06:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
07:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Кичево за Халкидики:
05:00 h Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон –
04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
03.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
03:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
04.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола