• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел SUN 3+* (15)

https://harmoniahotelsgroup.com/sun-hotel/

 

Хотел “Sun” e елегантен хотел сместен на морскиот брег на заливот Драч, на 5 километри оддалеченост од центарот на градот. Овој хотел е дизајниран со извонредни удобности каде задоволството на гостите е загарантирано со неговата квалитетна услуга, пријатна гостопримливост и привлечна атмосфера. Хотелот е совршен избор за посетителите кои доаѓаат во Драч за одмор. Погледот од хотелот кон плажата е една од неговите значајни одлики.

Собите се климатизирани и опремени со: работна маса, ТВ со рамен екран, телефон...

Објектот во својата содржина нуди: рецепција, бар, ресторан, приватен паркинг (бесплатно), Wi-Fi (бесплатно), приватна плажа..

Лежалките и чадорите за сонце на плажа се бесплатни за сите гости на хотелот.

 

Попуст за рани резервации

-10% за резервации направени до 30.03.2021 со 50% уплата

Тип на соба

01.06-14.06

15.09-30.09

15.06-30.06

01.09-14.09

01.07-31.08

Полу  пансион 

Ноќ. со појадок

Полу  пансион

Ноќ. со појадок

Полу пансион 

Ноќ. со појадок

1/2 соба со тераса

поглед парк

24

19

27

22

32

27

1/2 соба со тераса

поглед море

27

22

30

25

35

30

 

-Цените се дадени по лице, на ден за избрана услуга (мин. 5 ноќевања)

-Деца до 6 год. Бесплатно

-Деца од 6-12 год. со две возрасни лица имаат попуст 50%

-Деца од 6-12 год. со едно возрасно лице има попуст 30%

-Две деца до 12 год. сами во соба имаат попуст 30%

-Трето лице има попуст 20%

-Лице во еднокреветна соба доплаќа 60% 

-Доплата за полн пансион 10 евра (на цената на полу пансион) по лице на ден

-Цените за висока сезона важат за минимум 5 ноќи, за помалку ноќевања се доплаќа 20%

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).