Вила Елени (23)

 

Вила Елени - Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 250 м од плажата. Во својата понуда има двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и трокреветни апартмани. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, туш, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон со гарнитура за седење и тенди, клима ( со доплата). Собите се наоѓаат на приземје и втор кат. Вилата не располага со сопствен паркинг. Паркингот на Потос е оддалечен 100 метри од вилата.
Координати: N 40° 36′ 45″ E 24° 36′ 23.0000000004″

 

Минимум уплата за резервација -  30% неповратен депозит.

Villa Eleni - Potos

на 250 метри од плажа, 50 метри од центарот на Потос

термин

Број на ноќи

1/3  еко студио
без тераса
приземје

1/3  студио
2 кат

1/4 студио
со тераса
приземје

1/3+1 апартман
2 кат

1/2+1 апартман
2 кат

 

макс. 3 лица

макс. 3 лица

макс. 4 лица

макс. 4 лица

макс. 3 лица

24.05.2024

7

              119 €

            129 €

          159 €

         189 €

         179 €

31.05.2024

7

              149 €

            159 €

          179 €

         209 €

         199 €

07.06.2024

7

              189 €

            199 €

          219 €

         249 €

         239 €

14.06.2024

7

              245 €

            255 €

          275 €

         305 €

         295 €

21.06.2024

7

              285 €

            295 €

          315 €

         355 €

         345 €

28.06.2024

7

              315 €

            325 €

          345 €

         385 €

         375 €

05.07.2024

7

              389 €

            399 €

          419 €

         459 €

         449 €

12.07.2024

7

              459 €

            469 €

          489 €

         529 €

         519 €

19.07.2024

7

              489 €

            499 €

          519 €

         569 €

         559 €

26.07.2024

7

              489 €

            499 €

          519 €

         569 €

         559 €

02.08.2024

7

              489 €

            499 €

          519 €

         569 €

         559 €

09.08.2024

7

              489 €

            499 €

          519 €

         569 €

         559 €

16.08.2024

7

              489 €

            499 €

          519 €

         569 €

         559 €

23.08.2024

7

              409 €

            419 €

          449 €

         489 €

         479 €

30.08.2024

7

              335 €

            345 €

          365 €

         404 €

         395 €

06.09.2024

7

              275 €

            285 €

          305 €

         355 €

         345 €

13.09.2024

7

              199 €

            209 €

          229 €

         269 €

         259 €

20.09.2024

7

              159 €

            169 €

          189 €

         219 €

         209 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

 

Дополнителни информации

 •          Доплата за клима - 6 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа при пристигнување во објектот
 •          Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
 •          За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
 •          Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

               Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

 •          Во собите има опремено мини кујна
 •          Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
 •          Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
 •          Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
 •          Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
 •          Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

 •          Трансферот од пристаништето во Лименас до Потос трае околу 1 час

( Попатно прво се носат патниците до Голден Бич и Скала Потамиа)

 •          Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

 

Поаѓање од:

 • Скопје - 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски
 • Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија
 • Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
 • Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
 • Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

Поаѓања од Тасос

 • Вила Елени, Потос 12: 45ч. -13:00ч (локално време)
 • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 14 :00ч. (локално време)
 • Вила Атина, Голден Бич 13:45 ч. (локално време)