• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

АВТОБУСКИ ПРОГРАМИ

Будимпешта ( Виена - Сент Андреа) - 2НП (23)

Термин: 08 Март


1 ден  08.03.2023 СКОПЈЕ - БУДИМПЕШТА   Состанок  на групата пред спортската сала Борис Трајковски  во 16.00 часот. Тргнување за Будимпешта во 16.30 часот. Се патува преку Србија со куси попатни паузи. Ноќно возење.

2 ден   09.03.2023 БУДИМПЕШТА  Очекувано пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Факултативно Ве водиме на панорамско разгледување на градот : Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, Парламентот, црквата "Св. Стефан", мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата, црквата "Св. Матејас", Рибарската тврдина...  Слободно време за индивидуални прошетки и ручек. По разгледот, ќе имате можност да крстарстарите со брод по Дунав. Сместување во хотел...  Ноќевање.

3 ден    10.03.2022 БУДИМПЕШТА –ПАНДОРФ - ВИЕНА  Појадок. Препорачуваме целодневна посета на Виена со попатна пауза во аутлет шопинг центарот PARNDORFF. Панорамско разгледување на градот: Рингот, Парламентот, Виенската Опера, градското Собрание, Палатата Хофбург, Катедралата Св.Стефан. Слободно време за прошетки низ стариот дел на градот. Враќање во Будимпешта.Вешерта можност за вечера со забавна програма во традиционален ресторан – ЧАРДА.  Ноќевање

4 ден   11.03.2022 БУДИМПЕШТА  - СЕНТ АНДРЕА   Појадок. По појадокот факултативно заминуваме  на посета на живописното гратче Сент Андреа, во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби, богато со голем  број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви. Враќање во Будимпешта. Слободно време. Поаѓање за Македонија во вечерните часови. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

5 ден  12.03.2022 СКОПЈЕ Очекувано пристигнување во Скопје во утринските  часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ЗА УПЛАТИ ДО 20.01.2023179 евра / 11.100 денари

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  199 евра/ 12.340 денари

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:


 • Превоз со високотуристички автобус
 • 2 ноќевања со појадок во хотел 3* НП во Будимпешта (околина)
 • Организација на аранжманот
 • Лиценциран туристички придружник

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

 • Задолжително патничко осигурување  150 денари
 • Разглед на Будимпешта со локален водич 15€
 • Крстарење по Дунав  20€
 • Посета на Сент Андреа  20€
 • Посета на Виена и  OUTLET SHOPING CENTER PARNDORF 50€
 • Посета на национален ресторан – ЧАРДА  50€
 • Влезници за музеи и културно-историски знаменитости
 • Доплата за еднокреветна соба  3.900 денари

 

 НАПОМЕНИ:

 •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
 • Пасошот треба да има важност најмалку 3 месеци по истекот на патувањето
 • Редоследот на седење е според датумот и редоследот на уплата
 • Доплата за седиште по избор 10€
 • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
 • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.
 • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.