• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

КАНАЛИ- HOTEL POSEIDON 2* (24)

 

Официјална страница на хотелот: http://poseidonbeach.gr/

 

Хотел Посеидон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км до Лефкада.
Хотелот располага со 53 соби на 3 спрата паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала зоо градина, лежалки на плажа – бесплатни, паркинг – бесплатен.
Собите располагаат со: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД


-15% FIRST MINUTE ПОПУСТ, ЗА РЕЗЕРВАЦИИИ И УПЛАТИ ДО 30.12.2019

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 28.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 31.03.2020

-05% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 30.04.2020


На промо цените не следува попуст за 2 последователни термина, и попуст за рана резервација. Првите два и последните два термина се промотивни термини.


 

ДатумиНоќевањаDouble SVQuatraple SVDBL MV
Од: 16-06-2020
До: 23-06-2020
7 179€ 179€ 159€
Од: 23-06-2020
До: 30-06-2020
7 229€ 229€ 209€
Од: 30-06-2020
До: 07-07-2020
7 299€ 299€ 279€
Од: 07-07-2020
До: 14-07-2020
7 359€ 359€ 339€
Од: 14-07-2020
До: 21-07-2020
7 399€ 399€ 379€
Од: 21-07-2020
До: 28-07-2020
7 399€ 399€ 379€
Од: 28-07-2020
До: 04-08-2020
7 399€ 399€ 379€
Од: 04-08-2020
До: 11-08-2020
7 399€ 399€ 379€
Од: 11-08-2020
До: 18-08-2020
7 379€ 379€ 359€
Од: 18-08-2020
До: 25-08-2020
7 369€ 369€ 349€
Од: 25-08-2020
До: 01-09-2020
7 319€ 319€ 299€
Од: 01-09-2020
До: 08-09-2020
7 289€ 289€ 269€
Од: 08-09-2020
До: 15-09-2020
7 249€ 249€ 229€
Од: 15-09-2020
До: 22-09-2020
7 229€ 229€ 209€
Од: 22-09-2020
До: 29-09-2020
7 209€ 209€ 189€

 

ДОПЛАТИ: 

Прво дете од 0-11,99год – бесплатно

Второ дете од 0-4,99год – бесплатно (не му следува легло)Второ дете од 5-11,99год – 7еур на ден (не му следува легло)Трето Возрасно лице – 17еур на ден во двокревeтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна собаЧетврто возрасно лице – 17еур на ден (можно само во четворокреветна соба)НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ

 

КАПАЦИТЕТ НА СОБИ: 

Во двокревтена соба – 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99год или само 3 возрасни лица)

Во четворокреветна соба – 4 легла (4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете) Задолжително минимум 3 платежни лица.

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Канали:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 %, и не се комбинира со попустот за рана уплата и промо цените
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата), 

 

Време на поаѓање за Канали:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

GPS:39°05’09.7″N 20°39’54.0″E