VILA CHRISTOS (15)

ВИЛА ХРИСТОС се наоѓа на 50 метри од плажа. Распoлага со двокреветни/трокреветни студија, петокреветни апартмани/шестокреветен дуплекс апартман сите лоцирани на први кат. Секое студио/апартман има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-FI.
 

Попуст 10% за 50% уплата заклучно со 31.03.2024


 ЦЕНИТЕ во табелата се за наем на апартман / 7 ноќевања  


 

Термин

Ноќевања

1/2 СТД

1/3 СТД

1/5 АПП

1/5 ДУПЛЕКС

 


26.05 

7 ноќи

210 €

240 €

290 €

310 €

02.06

7 ноќи

250 €

270 €

350 €

370 €

09.06

7 ноќи

330 €

350 €

430 €

460 €

16.06

7 ноќи

350 €

370 €

470 €

490 €

23.06

7 ноќи

380 €

390 €

510 €

530 €

30.06

7 ноќи

400 €

420 €

530 €

550 €

07.07

7 ноќи

420 €

460 €

580 €

590 €

14.07

7 ноќи

450 €

490 €

650 €

690 €

21.07

7 ноќи

450 €

490 €

650 €

690 €

28.07

7 ноќи

450 €

490 €

650 €

690 €

04.08

7 ноќи

450 €

490 €

650 €

690 €

11.08

7 ноќи

450 €

490 €

650 €

690 €

18.08

7 ноќи

420 €

470 €

600 €

630 €

25.08

7 ноќи

390 €

420 €

550 €

580 €

01.09

7 ноќи

350 €

370 €

430 €

450 €

08.09

7 ноќи

260 €

290 €

350 €

370 €

15.09

7 ноќи

210 €

240 €

300 €

320 €

22.09

7 ноќи

180 €

200 €

240 €

250 €

 


 

 

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
 • Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во канцеларија.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд)
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
 • Превземање на собите е по 14:00 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

 

Опис на собите:

 • 1/6 дуплекс- број 1-Две посебни спални соби со еден дупли и еден единечен кревет. Одвоена кујна.
 • 1/5 апп- број 2 - Една спална соба со брачен и единечен кревет и во кујната уште еден брачен кревет.
 • 1/5 апп-број 3 - Една спална со два единечни кревета и друга соба со една спална и кујна во истата просторија.
 • 1/5 апп- број 4-5 - Една спална со два единечни кревета и друга соба со една спална и еден единечен кревет и кујна во истата просторија. Две купатила.
 • 1/3 студио- број 6 - Студио со еден француска кревет и еден единечен + кујна во истата просторија.
 • 1/2 студио- број 7 - Студио со два единечни кревета + кујна во истата просторија.

 

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

 

ЛОКАЦИЈА

39.978959, 22.644740