• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

БАЛИ (3)

 

Бали – Рајскиот остров на боговите.
Сместен во југоисточна Азија, на екваторијалниот премин на Индинскиот со Тихиот Океан, Индонезија, овој тропски остров е толку сликовит што на прв поглед ќе ви се чини нереален. Опкружен е со кристално чисто море и долги, бели песочни плажи, додека во внатрошноста владеат џунгли, високи вулкански планински масиви, сликовити локални населби и импресивни оризови тераси.

 
Бали е дестинација и атракција за секој посетител. Плени со богатото историско наследство за кое балижаните се особено горди. Овој народ успеал да ја задржи својата долга верска традиција која се отсликува на секој начин во секојдневниот живот на населението и во архитектурата која изобилува со величенствени храмови и палати.  За сурферите и љубителите на слични водени спортови нај атрактивна е западната обала каде се наоѓаат некои од нај убавите плажи на светот, додека источната обала е рај за релаксиран и мирен фамилијарен одмор со плажи од ситен песок и мирно море. Меѓу по атрактивните туристички области се Кута, Санур и Нуса Дуа, кои нудат многу забава, ресторани, барови и шопинг.

 

БАЛИ (1ВИ ЈУЛИ 2019 – 24ТИ  ДЕКЕМВРИ 2019) 

АВИОН + СМЕСТУВАЊЕ + ТРАНСФЕРИ + ЕКСКУРЗИИ 

 ХОТЕЛ НА БАЛИ

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ (ЕУР) НА ПАКЕТ ВО 1/2 ОСНОВЕН ТИП НА СОБА
ВКЛУЧЕНИ 3 ЕКСКУРЗИИ ЗА ТЕРМИНИ СО 7 / 8 / 9 / 10 НОЌИ / ***5 ЕКСКУРЗИИ ЗА ТЕРМИНИ СО 12 НОЌЕВАЊА

BB – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

НОЌЕВАЊА
(ПОАЃАЊЕ ВО ДЕН)

7 НОЌИ
(ПОН / СРЕ)

8 НОЌИ
(ПЕТОК)

9 НОЌИ
(ПОНЕД.)

10 НОЌИ
(СРЕ / ПЕТ)

*** 12 НОЌИ
(ПОН / ЦРЕ / ПЕТ)

ДОПЛАТА ЗА ПРЕСТОЈ 01/07-30/08
(ПО ЛИЦЕ / НОЌ)

TIJILI BENOA 3*

Kuta

929

962

995

1006

1094

22

THE ASANA KUTA 3*

Kuta

868

896

924

935

1047

17

WINA KUTA 3*

Kuta

881

913

944

960

1062

17

TAMAN AGUNG 3*

Sanur

861

888

916

927

1036

17

IBIS STYLE BENOA NUSA DUA 3*

Benoa / Nusa Dua

907

940

973

984

1072

22

BUMAS HOTEL SANUR 3*

Sanur

874

902

929

962

1083

17

BUMI AYU COTTAGE 3*

Sanur

907

938

969

973

1061

   17 *

PARIGATA RESORT & SPA 4*

Sanur

953

991

1029

1071

1168

22

THE JAYAKARTA 4*

Seminyak

965

1004

1043

1154

1198

23

SWISS BELRESORT 4*

Sanur

975

1016

1056

1082

1189

22

PRIME PLAZA HOTEL 4*

Sanur

970

1008

1047

1090

1178

22

THE TANJUNG BEACH RESORT 4*

Benoa

995

1041

1087

1123

1240

22

GRAND INNA KUTA BEACH 4*

Kuta

1061

1112

1164

1189

1318

27

HOLIDAY INN RESORT BENOA 5*

Benoa / Nusa Dua

1049

1101

1154

1191

1322

33

HOLIDAY INN RESORT BARUNA 5* 

Kuta / Tuban

1092

1150

1208

1257

1399

33

THE PATRA BALI RESORT & VILLAS 5*

Kuta / Tuban

1038

1090

1143

1180

1311

33

MERCURE RESORT 4*

Sanur

1069

1123

1176

1208

1347

 33*

BALI DINASTY RESORT 5*

Kuta

1090

1156

1221

1243

1363

 33*

NIKKO BALI BENOA BEACH 5*

Benoa / Nusa Dua

1134

1199

1265

1254

1418

33

NOVOTEL BALI BENOA 4*+

Benoa

1131

1195

1259

1291

1440

32

GRAND MIRAGE RESORT 5*

Benoa / Nusa Dua

1143

1208

1273

1306

1458

28

RAMADA BINTANG 5*

Kuta

1131

1195

1259

1301

1440

38

HARD ROCK HOTEL 5*

Kuta

1201

1285

1369

1433

1601

43

INAYA PUTRI BALI 5*

Nusa Dua

1222

1299

1376

1411

1601

43

MELIA BALI VILLAS & SPA 5*

Nusa Dua

1310

1399

1488

1551

1760

53

AYODYA RESORT BALI 5*

Nusa Dua

1227

1305

1384

1415

1614

48

NUSA DUA BEACH RESORT 5*

Nusa Dua

1300

1394

1488

1551

1770

42

HILTON BALI RESORT 5*

Nusa Dua

1300

1397

1494

1645

1854

48

GRAND HAYATT BALI 5*

Nusa Dua

1514

1637

1760

1853

2017

52

CONRAD BALI HOTEL 5*

Benoa / Nusa Dua

1483

1606

1729

1832

2038

52

 

* Во следниве хотели: BUMI AYU COTTAGE, MERCURE RESORT доплатате за престој е во период: 01/07-30/09. За BALI DINASTY RESORT доплатате за престој е во период: 01/07-15/10.

 

Програма на патување:

1.ден (Скопје-Доха-Денпасар):

Поаѓање со летот на Qatar Airways кон Денпасар, со стоп во Доха.

2.ден (Денпасар – Хотел Бали):

Пристигнување на аеродромот во Денпасар. Трансфер до избраниот хотел. Сместување и ноќевање.

3.ден – 8/9/10/11/12/13.ден (Хотел Бали):

Појадок во хотел.Слободно време за одмор и индивидуални активности. Вклучени екскурзии (3 или 5). Ноќевање во хотел.

9/10/11/12/13/14.ден (Денпасар – Доха):

Појадок и одјавување на собите според хотелските правила – најчесто пред пладне. Организиран трансфер до аеродромот. Лет на Qatar Airways до Доха.

10/11/12/13/14/15.ден (Доха – Скопје):

Пристигнување во Доха. Лет кон Скопје со Qatar Airways. Пристигнување во Скопје окулу пладне.

 

Цените вклучуваат (Пакет БАЛИ):

Повратна авионска карта од Скопје со лет на Qatar Airways (со вклучени аеродромски такси).

Сместување во некој од понудените хотели на база 7, 8, 9, 10, 11 или 12 ноќевања со појадок, во двокреветна соба.

Повратни трансфери аеродром – хотел – аеродром на Бали.

Екскурзии на Бали – 3 екскурзии за пакети со 7, 8, 9, 10, или 11ноќи / 5 екскурзии за пакети со 12 ноќевања.

Пречек и асистенција на претставник за време на престојот на Бали.


Цените не вклучуваат:

Оброци, пијалоци и услуги надвор од програмата.

Патничко здравствено осигурување.


Забелешки:

Цените се во Евра а плаќањето исклучиво во денари, по курс од 62мкд за 1еур.

Цените може да претрпат промени во зависност од тарифите на моментално расположливите места на летовите со QATAR AIRWAYS.

Пакетите важат за минимум 2 лица со сместување во основен тип на двокреветна соба (“Run of the House”).

Условите за сместување на 3то лице во соба (дете под 12год. или возрасен) како и доплатите за 1/1 соба варираат во зависност од хотелот и истите се на барање.

Виза за Индонезија за сопственици на македонски пасоши не е потребна, доколку се поседува валиден пасош (6месеци+ важност), повратна авионска карта и ваучер.

За резервација потребен е депозит во износ од 50% од вкупната цена на аранжманот, односно најмалку 600еур по лице, а доплата се врши 20дена пред поаѓање.