Hotel Star Paradise-10/15 ноќи (100)

Локација: Хотел Star Paradise 3* е еден од најпознатите објекти на Неос Мармарас, се наоѓа на 100 метри од најпознатата плажa, плажата Paradisos. Во близина на хотелот се наоѓа познатиот мега маркет Лидл. Oд центарот на Неос Мармарас е оддалечен 1500 метри. 

Хотелски капацитети: Хотелот располага со рецепција, базен со лежалки и чадори за сонце и бар покрај базен. Во дворот има тушеви и скара достапни за гостите. На 20 метри од Вилата се наоѓа приватен паркинг за кој се доплаќа 5 евра по ден. На 200 метри од Вилата постои бесплатен паркинг. Оставањето на багажот на последниот ден од вашиот престој е обезбеден во рамките на објектот. Нудиме четиринаесет двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија, сместени на приземје, прв или втор кат. За оние кои сакаат да го поминат својот одмор во оаза на мирот, хотелот Star Paradise е вистинскиот избор. 

Опис на собите: Опремени се со бања, мини кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, прибор без тави), наменети за лесни оброци, ТВ, WiFi (слаб проток), бесплатна клима, тераси со гарнитури за седење. Во сите сместувачки единици се обезбедени крпи и фен. Крпите и постелнината се менуваат на секои 5 дена, додека чистењето е секојдневно.  

АРАЖМАНИ НА 10 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 20.05

30.05
30.05

09.06
04.06

14.06
09.06

19.06
14.06

24.06
19.06

29.06
24.06

04.07
29.06

09.07
04.07

14.07
09.07

19.07
14.07.-24.07.
19.07.-29.07.
24.07.-03.08.
29.07.-08.08.
03.08.-13.08.
08.08.-18.08.
13.08

23.08
18.08

28.08
23.08

02.09
28.08

07.09
02.09

12.09
07.09

17.09
12.09

22.09
17.09

27.09
22.09

02.10
Hotel
Star
Paradise 3*
TV, AC
– bazen –
Paradiso plaža
1/2 Std 115* 155* 180* 205* 255* 575 625 675 725 775 795 790 745 570 225* 215* 205* 170* 135* 95*
1/3 Std 105* 135* 155* 175* 195* 595 645 695 750 805 825 815 775 610 175* 170* 165* 140* 115* 95*
1/4 Std 95* 115* 135* 155* 165* 615 680 745 800 855 875 865 825 665 150* 145* 140* 125* 105* 95*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free

АРАЖМАНИ НА 15 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 20.05

04.06
30.05

14.06
04.06

19.06
09.06

24.06
14.06

29.06
19.06

04.07
24.06

09.07
29.06

14.07
04.07

19.07
09.07

24.07
14.07.-29.07.
19.07.-03.08.
24.07.-08.08.
29.07.-13.08.
03.08.-18.08.
08.08

23.08
13.08

28.08
18.08

02.09
23.08

07.09
28.08

12.09
02.09

17.09
07.09

22.09
12.09

27.09
17.09

02.10
Hotel Star
Paradise 3*
TV, AC
– bazen –
Paradiso plaža
1/2 Std 230* 240* 280* 340* 775 895 980 1040 1135 1175 1195 1190 1145 965 760 325* 305* 265* 225* 145*
1/3 Std 200* 210* 235* 270* 845 925 1010 1075 1175 1220 1240 1235 1190 1025 830 255* 240* 215* 185* 145*
1/4 Std 160* 180* 205* 230* 905 965 1070 1145 1250 1295 1315 1305 1265 1100 910 215* 205* 185* 165* 145*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free
Легенда
  • 1/2 Std – Двокреветно студио;
  • 1/3 Std – Трокреветно студио;
  • 1/4 Std – Четворокреветно студио;
  • Free - Бесплатна употреба на клима

*Цените со ѕвездичка се цени за пакет аражман за сместување и превоз по особа.

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

 

– едно дете, до 7 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.


Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– едно дете до 7 години – бесплатно во кревет со родители, плаќа само превоз доколку го користи и има свое седиште во автобус.
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да може да се обезбеди со доплата по цена од 2 еур/ден.

Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

 

 

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.