Вила Реџепи (21)

Вилата “ РЕЏЕПИ“ се наоѓа во градот Валона, на Јадранско Море на 600 м. оддалеченост од центарот на градот и на само 150 м. оддалеченост од прекрасната песочна плажа Lungo mare.  Располага со 1/2 , 1/3  и 1/4 студиа, сите комплетно опремени со сопствено купатило, кујна, ТВ, балкон, WI-FI.

ТЕРМИН 1/2 СТД 1/3 СТД 1/4 СТД
02.06 – 09.06.2024 235€ 265€ 285€
09.06 – 16.06.2024 295€ 305€ 325€
16.06 – 23.06.2024 295€ 305€ 325€
23.06 – 30.06.2024 305€ 325€ 345€
30.06 – 07.07.2024 349€ 369€ 389€
07.07 – 14.07.2024 369€ 389€ 399€
14.07 – 21.07.2024 369€ 389€ 399€
21.07 – 28.07.2024 379€ 399€ 429€
28.07 – 04.08.2024 399€ 429€ 449€
04.08 – 11.08.2024 399€ 429€ 449€
11.08 – 18.08.2024 399€ 429€ 449€
18.08 – 25.08.2024 399€ 429€ 409€
25.08 – 01.09.2024 379€ 399€ 429€
01.09 – 08.09.2024 369€ 389€ 399€
08.09 – 15.09.2024 349€ 369€ 389€
15.09 – 22.09.2024 305€ 325€ 345€

 

 • Цените се дадени во евра, за уплата исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62 мкд.
 • Цените се дадени за наем на студио за 7 ноќи
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14.00 часот првиот ден, а напуштање на собите е во 10.00 час. најдоцна – последниот ден.
 • Користење на клима уредот е вклучено во цената.
 • За резервација потребна е аконтација од 30% од вкупниот износ, доплата најдоцна 7 дена пред поаѓање, секоја друга резевација ( телефонски , маил и сл. ) е неважечка.
 • За хигиената во собите се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите имаат право при евентуално направена штета да наплатат за истата од клиентите.

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

 • 45 € – возрасни
 • 35€ – деца од 2 – 12 год.
 • Деца до 2 год. – БЕСПЛАТНО ( не користат седиште )
 • Поаѓање од: Куманово, Скопје, Тетово, Гостивар, Кичево, Струга.