• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ВИЛА НИКОС (40)

ВИЛА НИКОС(40)

ВИЛА НИКОС - Пефки, Евиа  се наоѓа во мирниот дел на Пефки на 80м од плажа. Вилата располага со 1/2+1 апартмани. Апартманите се на прв спрат, секој има посебно одвоена спална соба со два единечни кревети. Од спалната соба се излегува на тераса. Во кујната има дополнителен кревет, софа. Кујната е комплетно опремена, а секоја соба има ТВ, клима уред (вклучен во цената) и сопствен тоалет.

 

 

  • Цените со * се однесуваат на пакет аранжман по лице (7 ноќевања со вклучен превоз)

            * За патување со сопствен превоз  се одбива 30 евра

             * Доплата за превоз 55 евра  за возрасни, 40 евра за деца до 12 години

             * За уплатени два аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

  • Во студио дозволено е сместување на лица согласно предвидениот број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6год. во кревет со родител
  • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противредност ( 1 евро= 62ден.)
  • Во цената не е вклучено патничко-здравствено осигурување
  • За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%
  •  попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата
  • При промена на цената ( зголемување или намалување на истата) нема да се менува веќе договорената услуга.
  • При отказ на аранжман уплатен со попуст, важат условите за отказ согласно редовниот ценовник и општите услови за патување
  • Доколку се прави промена на термин уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник – се губи правото на попуст.

 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ 

-          Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

-          Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.

-          Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

-          За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.

-          Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.

-          Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

-          Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

 

 

Важат општите услови за патувањe на Т.А. МЕРИДИЈАН   и СКТМ