• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA BOUZALIS 10 nokji (17)

 

Вилата Bouzalis“ е лоцирана на самото шеталиште во Неа Флогита и на само неколку метри од морето. Располага со апартмани со најразлична големина кои се целосно реновирани; дел од сместувачките капацитети имаат директен поглед на море, а останатите имаат поглед на улица или во дворот на вилата, а се наоѓаат на прв и втор спрат. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни, фрижидери со одвоени комори и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Апартманите се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките капацитети е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има паркинг простор.

 

Напомена:

Сместувачките капацитети немаат пространа површина и заради ограничeниот простор во собите не се препорачува да се сместуваат повеќе лица од веќе предвидените кревети за спиење. 

 

-7% попуст за целосна уплата до 29.02.2020                                                             

Вила „Bouzalis” – Неа Флогита
Термин: Ноќевања: 1/3 апартман  1/4 апартман(без поглед) 1/4 апартман улица 1/5 апартман(море)  1/6 дуплекс улица 1/8 дуплекс(море)
22.05-01.06.2020 10 8.680 ден (140 ) 10.540 ден (17) 12.400 ден (20) 16.120 ден (26) 17.360 ден (280 ) 18.600 ден (30)
01.06-11.06.2020 10 12.400 ден (20) 14.260 ден (23) 16.120 ден (26) 22.320 ден (36) 26.040 ден (42) 29.140 ден (47)
11.06-21.06.2020 10 16.120 ден (26) 17.980 ден (29) 19.840 ден (32) 26.040 ден (42) 29.760 ден (48) 32.240 ден (52)
21.06-01.07.2020 10 22.320 ден (36) 24.180 ден (39) 26.040 ден (42) 32.240 ден (52) 35.960 ден (58) 38.440 ден (62)
01.07-11.07.2020 10 27.280 ден (440 ) 29.140 ден (47) 31.000 ден (50) 37.200 ден (60) 40.300 ден (65) 44.640 ден (72)
11.07-21.07.2020 10 31.000 ден (50) 32.860 ден (53) 34.720 ден (56) 40.920 ден (66) 44.640 ден (72) 49.600 ден (80)
21.07-31.07.2020 10 31.000 ден (50) 32.860 ден (53) 34.720 ден (56) 40.920 ден (66) 44.640 ден (72) 49.600 ден (80)
31.07-10.08.2020 10 31.000 ден (50) 32.860 ден (53) 34.720 ден (56) 40.920 ден (66) 44.640 ден (72) 49.600 ден (80)
10.08-20.08.2020 10 31.000 ден (50) 32.860 ден (53) 34.720 ден (56) 40.920 ден (66) 44.640 ден (72) 49.600 ден (80)
20.08-30.08.2020 10 27.280 ден (440 ) 29.140 ден (47) 31.000 ден (50) 37.200 ден (600 ) 40.300 ден (65) 43.400 ден (70)
30.08-09.09.2020 10 21.080 ден (34) 22.940 ден (37) 24.800 ден (40) 31.000 ден (50) 34.100 ден (55) 35.960 ден (58)
09.09-19.09.2020 10 14.880 ден (24) 16.740 ден (27) 18.600 ден (30) 24.800 ден (40) 27.900 ден (45) 29.760  ден (48)

 

Доплата за туристичка такса 0,5 евра од ден по студио/апартман
(се плаќа во агенцијата)
 

 

- Цените во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз 

- Во студијата и апартманите дозволено е сместувања на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети 

-Сместувањето е првиот ден после 14: 00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09:00 часот по локално време 

- При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за одржувањето на хигиената. По завршувањето на Вашето летување, должни сте да го оставите студиото или апартманот во пристојна состојба.

- Ве молиме по напуштање на студијата и апартманите да не оставате неизмиени садови и одпадоци

- Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

 Сопственикот на вилата има право да реагира и да ја ускрати оваа услуга доколку го оставате апаратот да работи во времето додека сте на плажа или надвор од апартманот

- Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на соспственикот на вилата на лице место 

- Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Last Minute понуда да ги објави и продава останатите слободни капацитети во одредена вила по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе бјавени во ценовникот. Лицата кои предходно го уплатиле својот аранжман немаат право на надомест на средства на име на разлика во цена

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс 62 евра 

- Организиран превоз 

- цена на повратен билет -35 евра , деца до 2 години бесплатно (без седиште) деца од 2- 12 години -25 евра